Popularita baletu

Popularita baletu roste. To však není jediný sport pro dívky

Když rodiče přemýšlejí, do jakého sportovního kroužku mají přihlásit svou dceru, většinou svolí k baletu. Je to typický sport pro dívky, který si navíc dívky zamilují. Není nijak nákladný, dívky se mohou při tomto sportu cítit jako princezny. Samozřejmě, i když popularita baletu roste rychlostí blesku, není to jediný sport pro dívky. Dnes mohou dívky vykonávat celou řadu sportů, které si zamilují už při první lekci.

Jak jsme zmínili, v dnešní době se dá vykonávat mnoho sportů, jenom si musíte vybrat. Dívky většinou sáhnou po baletu, protože je to skutečně zajímavý sport, který je zároveň velice lákavý. Ovšem nesmíme zapomenout ani na jiné sporty, do nichž se taky můžou dívky zamilovat. Jaké sporty to jsou?

Co třeba tenis?

Jelikož české tenistky zažívají jeden úspěch za druhým, rodiče často dávají své dcery na tenis. Je to skvělý sport, který baví snad každého. Otázkou ale je, jestli u tenisu dívky vydrží či nikoliv. Pokud je bude bavit i v pubertě, bude je bavit i v dospělosti a je tu tedy dost vysoká pravděpodobnost, že se tenisem budou dívky jednoho dne živit. Pokud do kroužku budou chodit s odporem, později se z něj odhlásí a budou vyhledávat jiné povolání, jež je pro ně vhodné.

Plavání pro krátkovlasé slečny

Taky se stává hodně populární plavání. Tento sport je vysoce návykový a vykonávají ho především dívky, které mají krátké vlasy. Které dlouhovlásce se chce stát hodiny pod fénem, dokud si nevysuší mokré vlasy? Jen málokteré. Samozřejmě tím netvrdíme, že neplavou i dlouhovlasé slečny. Plavání je oblíbené u různých osob, plavat chodí i obézní děti, které potřebují nutně zhubnout. Naštěstí plavání není nijak náročné, navíc při tomto sportu zapojujete celé své tělo, nikoliv jen jeho část.

Dalším oblíbeným sportem u dívek je aerobik, jóga, atletika, squash, kupodivu fotbal a běh.