Nejlepší sporty pro hubnutí

Nejlepší sporty pro hubnutí

Proč sportujeme? Někteří možná z neutuchající radosti z pohybu, ale pravdou zůstává, že ostatní namáhají svá těla s vidinou štíhlé a vypracované postavy. Není se čemu divit. Některé sporty jsou skutečně náročné, a navíc mnohdy přispějí k hubnutí pouze tehdy, provádějí-li se správně.  

Jestliže chcete spolehlivě, a hlavně rychle shodit přebytečné kilogramy, měli byste se předně poradit s nějakým odborníkem, nejlépe fitkoučem a nutričním terapeutem. Protože je možné, že některé sporty vykonáváte špatně, a potom vám nepomohou, ale naopak přitíží. Nebo je například možné, že vykonáváte sporty dobře, přesto vykonáváte sporty, při kterých nedochází k tak velkému spalování kalorií, k jakému by mohlo docházet. Pojďme si proto prozradit sporty, které jsou pro hubnutí jako dělané, a to právě proto, že se při nich hubne i několik stovek kalorií za hodinu. 

Jakými sporty spálíte nejvíce kalorií? 

Zaměřme se nyní na sporty, které vám pomohou v poměrně krátkém čase k vysněné postavě. Nejprve je nutné poradit se s profesionálem, který vám potvrdí, zda aktivitu vykonáváte správně. Protože například i běh, který je vesměs považován za nejjednodušší sport, můžete dělat špatně. Rozhodně není na místě vystřelit jak blázen a po několika metrech se lámat v pase. 

Aerobik 

Aerobikem spálíte až 1 800 kJ/hod. Je vhodný k intenzivnímu hubnutí a posilování, obzvlášť pokud si k základnímu cvičení přidáte posilovací gumy nebo bedýnku. 

Badminton 

Spálíte 2 000 až 4 500 kJ/hod. Vhodný pro celkové zlepšení kondice a posílení nohou a hýždí. Také redukuje nevzhlednou celulitidu. 

Běh 

Běháním přijdete o 2 000 až 4 500 kJ/hod. Je vhodný k udržení fyzičky a zpevnění těla. Nehodí se ale pro obézní osoby. 

Bruslení 

Jednoduchým bruslením na zamrzlém rybníku spálíte 2 000 kJ/hod. Opět pomůže získat pevné tělo, zpevní stehna a hýždě.  

Jízda na kole 

Jedna z nejoblíbenějších aktivit. Pomáhá k hubnutí, zpevnění a rozproudění krevního oběhu. Spálíte až 3 400 kJ/hod.