Posílení zdraví

Posilněte své zdraví se superpotravinami. Poradíme ty nejlepší

Ať je léto nebo zima, je třeba se stále snažit o posílení našeho imunitního systému. Přece jen díky imunitnímu systému jsme stále práce schopní, nejsme nemocní či napadeni virózou nebo různými bakteriemi. Kromě imunitního systému se musíme stále snažit posilňovat své zdraví obecně, protože bez něj by to zkrátka nešlo a jen zdraví máme jenom jedno. Otázkou ale je, jak své zdraví posilnit? Odborníci doporučují pohyb a vyváženou stravu, která je obohacena o superpotraviny. Jaké jsou však ty nejlepší a zdraví nejprospěšnější?

Superpotraviny jsou dnes notoricky známý pojem. Jedná se o potraviny, které mají v sobě obrovské množství tělu prospěšných látek. Dokážou tak tělo nejen povzbudit, ale také mu dokážou dodat vše potřebné k tomu, aby správně fungovalo. Na trhu se dnes vyskytuje celá řada superpotravin, velkou spoustu z nich naleznete také v internetovém obchodě prodejnabylin.cz, kde kromě superpotravin narazíte i na semínka, čaje a jinou zdravou výživu. Abyste však sáhli po takových superpotravinách, které vám zaručeně a stoprocentně dodají potřebnou energii a sílu, poradíme vám pár nejlepších, jež stojí za investici.

Chia semínka jsou malým zázrakem

O chia semínkách jste se mohli dočíst na internetu mnoho. Jedná se o superpotravinu, která je označována za malý zázrak. Semínka v sobě obsahují zejména vitaminy, a to konkrétně vitaminy skupiny B, dále také vitamin C a E a samozřejmě vitamin A. Kromě těchto vitaminů se v chia semínkách skrývá také vláknina, mnoho bílkovin a minerální látky, jako je vápník, železo nebo fosfor.

Obecně lze o chia semínkách říct, že zahání chuť k jídlu, dodávají pocit sytosti, zlepšují paměť a také mají pozitivní dopad na lidské srdíčko.

Zázračné jsou i plody goji

K dalším zázračným superpotravinám se řadí i plody goji, což jsou plody kustovnice čínské. Jedná se o drobné červené bobule, které kromě toho, že jsou plné vitaminů a tělu prospěšných látek, také také dovedou snížit krevní tlak, podpoří imunitní systém, ochrání organismus před rakovinou a taky dokážou zpomalit stárnutí.