Evropa

Kam vyrazit, když se vydáte do nejmenší země Evropy

Tipů na cestování je opravdu mnoho. Každá země v sobě něco schovává, dokonce i každý kraj má v sobě jistá kouzla, která nejsou přehlédnutelná. Je ale nutné poznamenat, že není třeba se uchylovat jen a pouze na naši krásnou Českou republiku, protože krásy se skrývají i všude kolem nás – v jiných zemích. Někteří odcestují na pár týdnů do Spojených států amerických, což je trochu chyba, protože pár týdnů nikdy nestačí. Amerika toho nabízí tolik, že je to pro její obyvatele běh na celý život – to poznávání a užívání si památek, kultur a všeho ostatního.

Pokud plánujete výlet do zahraničí, třeba jen víkendový, zkuste raději navštívit běžná krásná místa Evropy. Vždyť Evropa má v sobě tolik krásných míst! Vyhněte se však klasikám – Itálie je krásná země, ale známe ji jako své boty. Chorvatsko je dobré u moře, ale taky ho navštěvujeme co chvilka. Rozhodněme se pro daleko menší zemi, která však nabízí daleko větší možnosti, kam vyrazit, co navštívit, co poznat a co vidět! Zamiřte do Lichtenštejnska.

• Vaduz – hlavní město plné neotřelých památek

Za návštěvu stojí rozhodně Vaduz, což je hlavní město a je to také jakési centrum té nejhlavnější historie této země. Je jedním z nejvíce vyhledávaných měst, které touží navštívit turisté. Nežije zde velké množství obyvatel, ale právě toto se vynahrazuje až nesmírně velkým počtem památek, které se zde můžou navštívit. K vidění a navštívení je zde Národní muzeum Lichtenštejnska, dále také vinné sklepy patřící princi nebo neogotická katedrála. Nadchne rozhodně i hrad Vaduz, kde stále sídlí princ.

• Schaan – město s největším počtem obyvatel

Město Schaan je také hlavní zastávkou každého turisty. Sice se nejedná o hladní město, přesto je to počtem obyvatel největší město této země. Mezi historické úkazy a památky se řadí rozhodně kaple sv. Marie a také centrum kultury Domus.