anans

Exotika pro zdraví – ananas léčí i uklidňuje!

Žít zdravým životním stylem neznamená nějak si odpírat to, co máme rádi, jen to většinou vše musíme udělat trochu ve zdravější podobě než tak, jak jsme zvyklí. Do jídel přidáváme takové potraviny, které prospívají našemu zdraví. Snažíme se o to, abychom jedli takové pokrmy, které do našeho těla přinesou přesně to, co potřebujeme a co si naše tělo vyžaduje. Pokud chceme zhubnout, pak není lepší cesty než správně jíst. Správné stravování je pro nás to nejlepší, co můžeme udělat, proto pakliže toužíte po štíhlé linii, zamezte věčnému požívání sladkostí a jiných nezdravých věcí, které vám opravdu budou dělat jenom špatně. Raději sáhněte po lepších potravinách.

K takovým skvělým potravinám patří rozhodně i exotický ananas, který mimo to, že nám podporuje spalování přebytečných kil, nám také výrazně prospívá po zdravotní stránce. Ananas je skvělý zejména do sladkých zdravých pokrmů, ale rozhodně si ho užijete i tak, že si ho nakrájíte k snídani. Ananas pomáhá nejen zdraví, ale také je prospěšný i pro krásu a dokonce i uklidňuje. Pojďme si zmínit důvody, proč ho vlastně máme jíst.

1. Pro lepší trávení

O ananasu se zrovna dvakrát neví, že podporuje trávení. Obsahuje totiž řadu enzymů, které nám naprosto bezpečně vylepšují naše trávení. Pokud přidáte ananasovou šťávu k masu, pak bude maso mnohem lépe stravitelnější a pro vaše zdraví tedy i lepší. Nejen, že díky němu trávíme dobře většinu potravin, ale mimo jiné se skvěle tráví také šíleně stravitelné bílkoviny.

2. Pro zdravou a čistou pleť

Ananas je také skvělý pro krásu, zejména pro naši pleť. Většinou ženy mají problém s tím, že se potýkají s nepříjemnými pupínky na tváři, kterých se jen těžce zbavuje bez nejrůznějších drahých krémů. Při takových problémech s pletí však postačí zázračná ananasová šťáva, která pomáhá při čištění pleti. Při pravidelném masírování této šťávy do pleti docílíme toho, že pleť bude bez jakýchkoli potíží a nečistot.

3. Pro dlouhý život

Mimo jiné má konzumace ananasu blahodárné účinky na naše zdraví obecně. Zahání stres a taky zmírňuje depresi. Díky tomu pak také žijeme lépe.