Jak vybrat turistický batoh

Jak vybrat turistický batoh

Milujete turistiku? Pak víte, že nejlepším parťákem na vaše turistické cesty a túry je kvalitní batoh, v němž se bude ukrývat nejen náhradní oblečení nebo pláštěnka či stan a karimatka, ale také občerstvení, které se vám během putování rozhodně bude hodit. V případě, že milujete turistiku a chystáte se na nějaký výšlap, ovšem nemáte ještě svého parťáka v podobě batohu, zamiřte do nejbližšího obchodu s batohy a vyberte si ten správný turistický. A pokud potřebujete poradit, pomůžeme vám.  

Před každým výběrem turistického batohu si musíte zodpovědět několik otázek, a sice musíte vědět odpovědi na otázku, na co batoh potřebujete, na jak dlouho jedete a jestli budete s batohem chodit, případně jaké věci v něm chcete přepravovat. Bez zodpovězených otázek nechoďte do obchodů s batohy.  

A také je třeba vědět, k jakému účelu má batoh sloužit. Existuje totiž několik druhů batohů, a sice tradiční turistické batohy, pak jsou expediční batohy, cyklobatohy, školní batohy, běžecké batohy a taky lezecké batohy.  

Vybíráme turistický batoh 

Dalo by se říct, že tradiční turistický batoh je tím nejuniverzálnějším řešením. Turistické batohy jsou určené na vícedenní i jednodenní výlety, koupit je můžete v mnoha velikostech a také v mnoha podobách. Při výběru batohu se dívejte spíše na jeho vlastnosti a vnitřek, nikoli na jeho vzhled. Prvotní dojem dělá jeho design, ale ten je jen obalem.  

Jak si vybrat správný turistický batoh 

Pokud se rozhodnete investovat do turistického batohu, investujte raději do kvalitnějšího. Vždyť s vámi má vydržet více než jednu jedinou turistickou výpravu. Při výběru se zaměřujte na jeho materiály, měl by být vyroben z kvalitních a také pevných materiálů, aby na něj bylo spolehnutí. Jestliže se vydáváte na vícedenní turistické výlety, doporučujeme třeba padesátilitrové batohy, které jsou však trochu dražší než méně objemné batohy, jež jsou vhodné třeba na festival nebo na jednodenní výlety po Čechách.