bezlepková dieta

Průvodce bezlepkovou dietou rychle a přehledně

Mnoho lidí má mnoho zdravotních problémů. Každý člověk má nějaký svůj problém, který ho naprosto sužuje. Některé trápí hlavně vysoký cholesterol, jiní jsou velcí alergici, kteří se bojí vycházet ven, protože jejich alergie jsou opravdu všude, což je pro ně naprosto strašné zjištění. Nechodí ven, protože se bojí napuchnutých tváří nebo špatného dýchání. Jiní jsou astmatici, jiné sužuje rakovina, kterou má prý v těle naprosto každý, jen u některých vyplyne na povrch.

Řada lidí si myslí, že to nejhorší, co nás v životě může potkat, je bezlepková dieta. Jenže existuje opravdu mnohem více takových problémů, které nás v životě omezují mnohem více. Někteří lidé mají cukrovku, jiní se trápí křečovými žilami, někteří ani nemůžou chodit sami. Bezlepková dieta je vážně jenom mírné ztížení, které nás v životě bude sice pronásledovat, ale my se s ním nakonec naučíme chodit, a tak se z nás stanou mnohdy i nejlepší přátelé.

Bezlepková dieta v poslední době postihuje čím dál více lidí, ale nejedná se o nic, s čím bychom nemohli žít plnohodnotný život, jenom se musíme naučit jíst trochu jiné potraviny, než jíme běžně. Většinou stačí jenom nahradit mouku jinou a máme pokrm vhodný přímo pro nás. Pokud se však v bezlepkové dietě máte začít orientovat nově, pak přinášíme lehký návod, který říká, co se může a nemůže jíst.

Co je povoleno?

Povoleno je všechno to, co neobsahuje lepek. Doporučuje se tedy jíst třeba libové maso nebo tvaroh. Povolená je opravdu kvalitní šunka, dále také nejrůznější tvrdé sýry, pak také vejce, pohanka nebo nejrůznější druhy ovoce a zeleniny. Jako přílohu k libovému masu volte rýži, brambory či luštěniny.

Co je zakázáno?

Naopak se však vyvarujte následujícím potravinám. Mezi ně se řadí klasické mouky či pečivo, které je z nich upečeno, dále také strouhanka, knedlíky nebo těstovin či ovesné vločky. Nesmí se ani kroupy do polévky či krupice. Pokud jste milovali rostlinná nebo sójová masa, pak i na ty zapomeňte. Uzeniny kromě kvalitních šunek jsou taky zakázány.