Exkluzivní švýcarská střediska, kde si nejlépe zalyžujete

Exkluzivní švýcarská střediska, kde si nejlépe zalyžujete

I když už jaro vytahuje své drápky, měli bychom si stále užít sněhu, který sice pomalu taje na českých vrcholcích hor, ale netaje ještě v zahraničí, kde si ostatně zalyžujete daleko lépe než v České republice. Jestliže jste vášniví lyžaři, doporučujeme vyjet si do jednoho ze švýcarských středisek, které nabízí opravdu velký luxus. Do Švýcarska se jezdí za lyžováním pravidelně, málokdo ale ví, že se zde nachází nejluxusnější lyžařská střediska světa. Víte, jaká se k nim řadí? 

Pokud si chcete zalyžovat na zajímavém, nezapomenutelném místě, měli byste si vyjet do Švýcarska, kde rozhodně zažijte lyžování jako nikdy dříve. Přinášíme vám pár tipů na nejluxusnější lyžařská střediska, která můžete vidět na vlastní oči a zažít na vlastní kůži.  

St. Moritz 

Jedním z lyžařských středisek je také středisko St. Moritz, které lze popsat dvěma slovy, a sice přepych a luxus. O tomto lyžařském středisku jste jistě slyšeli, je to ideální lyžařské středisko hlavně pro bohaté. Najdete ho na východě Švýcarska, a to konkrétně v Graubundenu, které hraničí s Itálií.  

Lyžařské středisko St. Moritz je známé tím, že zde nemusíte trávit svou dovolenou jenom na lyžích, ale že můžete oživit svůj šatník ve zdejších nákupních centrech. Kromě toho můžete skočit tandemový seskok nebo se podívat na koňské zápřahy.  

Courchevel 

Pokud se vám nelíbí či vám nepadlo do oka lyžařské středisko St. Moritz, doporučujeme zamířit do jiného švýcarského střediska, kterým je středisko Courchevel. Jedná se o lyžařské středisko, které je vyhledávané hlavně světovou smetánkou a škálou bohatých lidí.  

Opět to zde není jenom o lyžování, ale také vás zde čeká fantastický gurmánský zážitek v restaurcích, které získali michellinskou hvězdu. Nezapomeňte se do takových noblesních restaurací hezky obléknout, ať mezi světovou smetánku a bohaté podnikatele zapadnete a nebudete vyčnívat.