Znáte všech sedm divů světa?

Znáte všech sedm divů světa?

Každý člověk má svůj wish list, na kterém má místa, která by jednoho dne chtěl vidět a navštívit. Zatímco někteří mají tento list poměrně prázdný, jiní už musí začínat další stránku. Co se nejčastěji vyskytuje na tomto wish listu? Je tam zejména nejromantičtější město na světě, také nejinovativnější město na světě, samozřejmě města, která známe z oblíbených televizních seriálů. Bohužel jen málo lidí má ve svém wish listu zapsaných i sedm divů světa. VÍte, jakých sedm divů světa existuje? 

Sedm divů světa lze rozdělit na nové, staré a přírodní. Starým myslíme sedm starověkých divů světa, z nichž se bohužel část už nedochovala.  

Sedm starověkých divů světa 

Ke starověkým sedmi divům světa patří rozhodně egyptské pyramidy v Gíze. Taktéž se sem řadí visuté zahrady Semiramidiny, Feidiův Zeus v Olympii a mimo jiné i Artemidim chrám v Efesu. Ke starověkým sedmi divům světa patří taky Mauzoleum v Halikarnassu, Rhódský kolos nebo maják na ostrově Faru.  

Jak již bylo zmíněno, drtivá většina z těchto starověkých divů světa se bohužel nedochovala.  

Sedm nových divů světa 

Díky tomu, že se řada starověkých divů světa nedochovala, našly se jiné divy světa, k nimž patří Chichén Itzá, socha Krista Spasitele, také Velká čínská zeď, město inků na Machu Picchu, také Petra, Koloseum a Tádž Mahal.  

Sedm přírodních divů světa 

Kromě pamětihodností jako takových existuje také seznam sedmi přírodních divů světa. K nim patří Amazonský prales společně s Amazonkou, dále Ha Long, vodopády Iquacu, také ostrov Čedžu a ostrov Komodo. Dále k těmto sedmi divům světa patří i podzemní řeka Puerto-Princesa nebo Stolová hora. 

Otázkou nyní je, jaký div světa ze svého seznamu nejdříve odškrtnete? Kam zavítáte jako první? Dáte přednost pamětihodnostem nebo vás spíš uchvátila příroda? Ať už se rozhodnete pro cokoli, bude to bezesporu nezapomenutelný zážitek.