Menopauza jako životní strašák. Pomůžou zklidňující bylinky

Menopauza jako životní strašák. Pomůžou zklidňující bylinky

Zhruba osmdesát procent žen mezi 49.a 51.rokem života prodělává takzvaný klimakterický syndrom, kterému jinak také říkáme menopauza. Není nijak příjemná, přestávají fungovat vaječníky, tím pádem se už netvoří ženské pohlavní hormony zvané estrogeny. I z toho důvodu se ženy cítí až šíleně, pociťují návaly horka, přidají se k tomu poruchy spánku, deprese a samozřejmě i další příznaky v podobě úzkosti, podrážděnosti nebo bušení srdce. V případě, že vás menopauza nenechá v klidu, zkuste do svého každodenního života zakomponovat bylinky, které vás během menopauzy dokážou uklidnit a zmírnit příznaky.  

Ještě než si zmíníme bylinky, které ženu dokážou během menopauzy uklidnit, musíme říct, že menopauza mnohdy vypadá i jako začátek vážné choroby. V mnoha případech skutečně dochází během menopauzy k vývinu závažných chorob, jako je obezita, cukrovka nebo třeba degenerativní onemocnění kloubů a další.  

V případě, že nechcete menopauzu přečkávat s předepsanými léky, doporučujeme se zaměřit na několik konkrétních bylinek, z nichž si vařte odvar či čaje.  

Šalvěj lékařská 

Vzpomeňte s na Saxanu z krásného filmového snímku Dívka na koštěti. Právě ona si moc dobře uvědomovala sílu bylinky, kterou nazvala Babským uchem. Jednalo se však o obyčejnou, neobyčejnou šalvěj lékařskou, která pomáhá proti pocení a návalům horka. Pokud si z této bylinky uděláte odvar, můžete ho i ve vlažném stavu popíjet po celý den.  

Třezalka tečkovaná  

Pokud vás během menopauzy trápí spíše deprese, stres nebo nespavost, pomůže vám čaj z třezalky tečkované, která od depresí a temných myšlenek pomáhá. Pozor však na její neustálou konzumaci, doporučujeme pít denně maximálně tři šálky.  

Ploštičník hroznatý 

Lépe spát budete díky ploštičníku hroznatém, který kromě toho, že zkvalitňuje spánek, také podporuje paměť a celkovou koncentraci člověka.