tenisky

Se zubní pastou za čistými teniskami

Málokdo ví, kolik geniálních věcí máme doma. Většinou se jedná o naprosté banální záležitosti, které běžně používáme v každodenním životě. Ani si však neuvědomujeme, jak skvělý může být například odlakovač, který nám vždy s jistotou zachrání například lodičky. Hlavně na lesklých lodičkách se nám totiž většinou stává, že je odřeme a drobné škrábance jdou opravdu stěží dolů. Většinou je chceme odstranit prsty, ale mnohdy zkoušíme i mýdlovou vodu, ale to ani zdaleka nezabírá tak, jako odlakovač. Pokud nás škrábance na botách trápí, jednoduše odlakovač naneseme na vatovou tyčinku a odstraníme.

Ovšem lodičky nejsou ani zdaleka to, co trápí většinu žen, ale také mužů. Většina má totiž problém se stále špinavými teniskami. Bílé tenisky jsou aktuální hit, proto takové tenisky má dneska opravdu každý. Bohužel však mnoho lidí se o ně starat neumí a zašpiní je dříve, než bychom stihli říct „švec“. Pokud i vy patříte k této skupině, tak se jistě stále ptáte, jak takové tenisky vyčistit alespoň do takové bělosti, se kterou byste se už mohli ukazovat na veřejnosti. Máme pro vás proto jeden tip, který zaručeně funguje stejně jako odlakovač na lodičky!

Zubní pasta je hotový zázrak!

Každý doma má zubní pastu. Pokud ji i vy máte čistě bílou, pak si udělejte chvilku a zkuste s ní vyčistit boty. Jednoduše boty namočte studenou vodou a kartáčkem se zubní pastou kousek po kousku boty vyčistěte. Pakliže se vám budou zdát boty stále špinavé, přidejte na pastu trochu jedlé sody, která už pak stoprocentně vyčistí běžné nečistoty. Boty pak opět umyjte pod studenou vodou. Pokud byste k pastě přidali sodu, pak to nechte chvilku zaschnout na sluníčku, ať se soda dokonale vstřebá, a poté je umyjte. Boty sice nikdy nebudou čisté jako nové z obchodu, ale jejich bělost vám doslova vyrazí dech. Proč to tedy nezkusit?

To samé funguje také s tkaničkami. Pokud ve vodě rozpustíte pastu a přidáte trochu sody a poté do misky s touto směsí tkaničky namočíte třeba přes noc, pak vás hned z rána překvapí jejich stoprocentní bělost.