dieta

Po jakých nemocech je nutno držet přísnou dietu?

V poslední době se u většiny obyvatel setkáváme s různými nemocemi, které řádí všude kolem nás. Lidé se většinou nezastavují nad nějakými příznaky, které však v konečném důsledku vyvolají opravdu nebezpečnou nemoc, se kterou jsme měli přijít hned. Mnoho lidí si myslí, že je nikdy nemůže postihnout jiné onemocnění, než je jenom pouhá rýma nebo pouhý kašel, ale je to samozřejmě lež. Z ničeho nic se do našeho těla může dostat nějaký bacil, který pak v našem těle vyvolá řadu onemocnění, s nimiž bohužel musíme navštívit lékaře.

Mnohdy po takových závažných onemocnění (hlavně žaludku) se musí držet i přísná dieta. Pro některé lidi je toto zjištění naprosto zastrašující a šokující, protože si neumí představit, že by třeba půl roku či rok měli jíst něco, co nemají rádi či co jim nechutná. Často se musí vyhnout nezdravým věcem, které jsou však pro ně to nejlepší, co je v životě potkalo. Proto když je něco bolí, tak se modlí, aby to byla jenom taková ta běžná nemoc, se kterou není spjatá žádná dieta.

Pokud vás přece jenom zajímá, po jakých nemocech se takové přísné diety drží, mrkněte na seznam těch nejběžnějších nemocí, po nichž se musí přísná dieta držet minimálně půl roku až rok.

• dieta po zánětu slinivky

Slinivka, když onemocní, tak je zle. Proto když se uzdraví, je nutné, abychom o ni dbali. Po nejrůznějších nemocech slinivky (nejčastěji se setkáváme se zánětem slinivky) se drží dieta zhruba rok. Mezit tabu patří při slinivce rozhodně vyhnutí se alkoholu, dále se raději nepřibližujte k pečené huse nebo kachně či jiným smaženým či podobně pečeným mastným a těžkým jídlům. Během roku se při dietě slinivka zregeneruje a začne fungovat tak, jak má.

• dieta po mononukleóze

Mezi čím dál více se vyskytující onemocnění patří i onemocnění zvané „mononukleóza“. Jedná se o nemoc, která se nejčastěji přenáší slinami, ale můžou za to v brzkém raném věku i složky vzduchu. Po tomto závažném onemocnění sleziny, jater a uzlin se musí držet minimálně půl roku dieta, při níž nemůžete ani čokoládu, ani smažené či pečené jídlo a jiné podobné tučné a těžké pokrmy. Doporučují se jíst opravdu jenom dietní podoby všeho, co jíte.