nemoci

Nejčastější nemoci u dětí a mladistvých

Rodiče se během školního roku nespočet krát setkají s tím, že za nimi přijde jejich dítě a říká, že je něco bolí a že nemůže do školy. Většinou se jedná o typické simulování v době psaní písemky, jindy je však onemocnění opravdu vážné. Rodič ale mnohdy neví, jak s tím naložit, ale většinou stačí jenom teploměr a je to. Pokud však dítě bolí břicho, nabídněte mu doktora. Jestli se jedná o simulaci, pak se doktorovi bude vyhýbat, pokud to však simulace není, pak ochotně půjde.

Mezi dětmi a mladistvými se v poslední době začaly rozšiřovat mnohé choroby. Jedná se hlavně o následující onemocnění, které nás opravdu sužují v poslední době velice často. Proto pokud vaše dítě marodí třeba delší dobu a doposud jste nenavštívili odbornou lékařskou pomoc, pak to udělejte nyní. Kdo ví, jestli se nejedná o závažnější chorobu, se kterou není dobré si zahrávat.

• Pátá nemoc

Mezi nejrozšířenější dětské choroby patří pátá nemoc, která je doprovázena těžkou a nepříjemnou vyrážkou, která se na těle drží přibližně tři týdny. Tvary těchto vyrážek se podobají motýlím křídlům. Nejdříve se začínají vyskytovat na tváři a dále postupují k dalším částem těla. Jedná se pro děti o opravdu nepříjemnou nemoc, kdy inkubační doba je stanovena zhruba na osmnáct dní, ale mnohdy se může i protáhnout, a to zhruba na celý jeden měsíc. Doma se s touto nemocí vypořádáte nejlépe klidovým režimem.

• Šestá nemoc

Nejlepším kamarádem páté nemoci je i nemoc šestá. Názvy i příznaky jsou si velice podobné, ale jedná se o naprosto něco jiného. U tohoto onemocnění se vám vyrážka nevyskytne a inkubační doba je kratší, konkrétně dvanáct dlouhých dnů. Může se tato doba i zkrátit, a to konkrétně na osm dní. Doma se s touto nemocí nejlépe poperete s klidovým režimem a také s dostatečným pitným režimem. Antibiotika nejsou zrovna to nejlepší, co vám doktor může předepsat pro vyléčení této nemoci. Ty s touto nemocí totiž nemají takřka vůbec nic co dočinění.