podmanivá Francie

Poznejte kouzlo podmanivé Francie a vydejte se na Montmartre!

Francie je zemí, kde se každý den žije naplno. Zemí, která vítá všechny odvážné snílky, umělce a kohokoliv, kdo do ní přichází s nápadem, vášní a kreativitou. Ať jste romantickou osobou, která si potrpí na atmosféru nebo dobrodruhem, který se vydává za poznáním, Francie vás pohltí. Využijte tedy podzimních slev a vydejte se za krásami této země. S návštěvou Francie se samozřejmě pojí také návštěva jejího hlavního města Paříže. Pokud i vás toto velkolepé hlavní město čeká, mějte přitom na paměti, že Francie nenabízí pouze Eiffelovku a Louvre a neopomeňte navštívit Montmartre.

Montmartre je okouzlující pařížskou čtvrtí, ze které si odnesete neopakovatelný citový prožitek a nepopsatelně energickou atmosféru.  Uspokojit zde můžete všechny vaše smysly.

Je na co koukat!

Montmartre je plný talentovaných pouličních umělců, kteří se zde vydávají předvést svůj um. Setkat se zde můžete s malíři, kteří vám na přání nakreslí nádherný portrét, ale také s autory dech beroucích abstraktních maleb nebo konkrétnějších obrazů s každodenního života. Celá ulice tak díky nim září barvami.

Zaposlouchejte se…

Tato čtvrť je plná nadaných hudebníků. Na všech můžete pozorovat nakažlivé nadšení.  Z hudby, ze sebe samých a ze života, který jim dal tu možnost být na Montmartre a hrát pro vás. Zaposlouchejte se tedy do harmonických melodií, které pohladí vaši duši a dokreslí omamně sladkou atmosféru tohoto nádherného místa.

Památka všech památek

Toužíte-li po návštěvě historicky a nábožensky významné památky, pak vaše kroky směřujte k bazilice Sacré-Coeur. Ta byla zasvěcena nejsvětějšímu srdci Ježíšovu. Tento architektonický klenot má známky románského a byzantského slohu.  Základní kámen byl položen v roce 1875, ale stavba byla dokončena až po první světové válce. Bohoslužby se zde vedou od roku 1919.  Právě zde budete mít celou Paříž u nohou, protože kupole této dominanty nabízí druhou nejvyšší vyhlídku.