Silvestrovská noc

Kde prožijete silvestrovskou noc?

Silvestr se pomalu ale jistě blíží. Každým rokem je to u nás vlastně stejné – mladí lidé se řítí do ulic a na diskotéky, kde se opijí takřka do němoty. Starší páry sedí v poklidu doma u televize a odpočítávají společně s Českou televizí příchod Nového roku, poté si přiťuknou sklenicí s šampaňským a je to. Letos by si však všichni měli sednout a popřemýšlet nad tím, jak jinak se dá prožít silvestrovská noc. Přece jenom je to konec roku – s tímto koncem něco končí, něco začíná. Je to opět jakési uzavření jednoho roku života, v němž se toho jistě tolik událo. Proč tedy neprožít tento konec roku tak, abychom právě na něj mohli vzpomínat, když už na nic jiného, co se během roku stalo?

Letošním hitem je prožit silvestrovskou noc v zahraničí. Na internetu ještě nyní najdete kupu zajímavých zájezdů na jeden den. Většinou se jedná o zájezdy, kdy jedete přes noc do nějakého města, poté v něm strávíte den a prožijete tam samozřejmě i příchod Nového roku a poté jedete v noci zpátky do Česka. Pro někoho se to zdá krátký a únavný výlet, pro jiného je to zajímavý zážitek, na který se bude vzpomínat.

Přinášíme vám nyní seznam těch míst, kam se letos lidé na Silvestra vydávají.

• Benátky

Mnoho zájezdů směřuje do Itálie, a to konkrétně do Benátek. Benátky jsou krásné romantické město, kam jedou oslavit Silvestra hlavně zamilované páry, které doufají, že spolu vydrží i příští rok. Do Benátek byste měli zajet skutečně i vy, protože toto město má něco do sebe. Sice se o Benátkách říká, že jsou velice špinavé, ale přesto mají kouzlo, které láká turisty z celého světa.

• Paříž

Své kouzlo má i nejromantičtější místo na zemi – Paříž. Bohužel tady musíte počítat s obrovskými davy lidí. Paříž je velice krásná, má mnoho památek. Jeden den v Paříži nikdy nestačí, určitě se sem budete chtít vrátit. Silvestr zde však musí být nádherný – představte si ohňostroj nad Eiffelovou věží!

• Řím

Jak jsme zmiňovali, lidi to táhne do Itálie. Musíme kromě Benátek zmínit i Řím, protože i sem lidé velice často jezdí a letošní rok nebude výjimkou. Lidé zkrátka chtějí zažít ten ohňostroj, který vypukne nad římským Koloseem!