Tropické ovoce

Tropické ovoce nesmí chybět na stole! Proč?

Ovoce je běžnou součástí našeho stolu. Bez ovoce bychom během dne neměli dát ani ránu, protože právě ovoce je přísun vitaminů, který potřebujeme. Mnoho lidí má na stole většinou klasické banány, jablka nebo hrušky, ale během Vánoc se vyplatí mít na stole i různé druhy tropického ovoce, které výrazně prospívá našemu zdraví.

Tropické ovoce mnoho z nás doslova miluje. Umíte si představit vánoční svátky bez mandarinek a pomerančů na stole? Asi ne. Během Vánoc v obchodech narazíme i na mnohé jiné cizokrajné druhy ovoce, které jsou velice prospěšné pro naše zdraví.

Proč máme jíst hodně tropického ovoce?

Tropické ovoce v sobě nese obrovské množství vitaminu C. Kromě toho pomáhá snadněji vstřebávat železo, vápník a různé aminokyseliny. Tropické ovoce nám navíc zaručuje klidný a ničím nerušený spánek. Pokud tedy máte pravidelně problémy se spaním, jezte více tropického ovoce – třeba více mandarinek nebo zkuste liči či ananas.

Tropické ovoce má kromě jiného i velký podíl na tvorbě kolagenu a mimo jiné zvyšuje účinnost imunitního systému, tudíž si na nás viry a bakterie jen tak nepřijdou! Tropické ovoce je taky zázračné v tom, že se podílí na produkci takzvaného hormonu štěstí.

Tropické ovoce pomáhá hubnout!

Málokdo ví, že tropické ovoce nám dokonce pomáhá zhubnout. Má v sobě totiž velké množství tělu prospěšných látek, které účinně bojují s přebytečným tukem v těle, dále taky zpevňuje tkáně a posilují kosti. Taky se podílí na urychlení látkové přeměny.

Jaké tropické ovoce je nejlepší?

K těm nejlepším druhům tropického ovoce se řadí samozřejmě ananas. Jedná se o nejznámější tukubijec. Obsahuje velké množství vitaminu E a taky B12 – zhruba osmdesát procent z něj tvoří voda.

Skvělé je taky granátové jablíčko, což je označováno za antioxidační bombu zdraví. Velice oblíbené je nyní i Kaki, a to je bojovník proti stresu, únavě a nervozitě.