Fenyklový čaj

Pijete fenyklový čaj? Ne? Začněte. Přinášíme několik důvodů, proč

Začíná období, v němž se začíná pít čaj. Do své kredence pořiďte nejen zelený čaj nebo černý čaj, ale také fenyklový čaj, který je velmi prospěšný. Jeho léčivé účinky jsou méně známé, což je škoda. Lidé by měli vědět o jeho léčivých účincích, aby měli důvod si ho pořídit do své sbírky čajů. Abychom rozšířili podvědomí o tomto moc dobrém a zdravém čaji, přináším několik důvodů, proč ho pít mnohem více než doposud.

1) Zlepšuje trávení

Fenyklový čaj je skvělým pomocníkem v případě, že máme problémy s trávením. Dokáže totiž stimulovat tok žluči, zároveň snižuje bolest, která díky němu postupně zcela zmizí. Kromě toho trávení výrazně zlepší.

Fenykl se využívá už dlouhá staletí jako lék proti nadýmání. Dokonce ho využívali i perští léčitelé, kteří věřili, že fenykl je jednou z mála bylinek, které skutečně nadýmání zamezují a úspěšně s ním bojují. Kromě toho fenykl pomáhá udržovat tlusté střevo ve zdravé formě.

2) Pomocník při hubnutí

Každá žena chce zhubnout a docílit tak své perfektní postavy. Jenže ne vždy to jde tak snadno, jak by žena chtěla. Pomoct jí může fenyklový čaj, který nejen, že zahání chuť k jídlu, ale také pomáhá tělu zbavovat se přebytečných tekutin, které následně pomáhá i z těla dostat ven. A co se týče samotné přípravy, ideální je, když si čaj necháte louhovat až patnáct minut. Není třeba ho pít teplý, ovšem důležité je ho pít třikrát denně.

3) Posilovač imunitního systému

Fenyklový čaj dokáže efektivně posílit imunitní systém, což se nyní v období nemocí a šířících se bakterií hodí. Fenyklový čaj totiž obsahuje selena a má antimikrobiální vlastnosti, tudíž zlepšuje imunitu člověka.

4) Podpoří zdravé oči

Oči jsou velmi důležitý orgán a měli bychom si jich vážit. Kromě chroustání mrkve bychom měli pít i fenyklový čaj, který oči dokáže podpořit a udrží je zdravé.