Asie a kouření

Asijské země zakazují elektronické cigarety. Co hrozí za porušení?

Než se vydáte do nějaké jiné země, je třeba, abyste si o ní něco zjistili. V současné době se totiž v mnohých zemích zakazují či naopak přikazují takové věci, že člověka až zaráží či víc jak překvapují. V některých zemích je zakázán Facebook, v jiných se zase zakazuje žvýkat či vůbec vlastnit žvýkačky. Pokud se třeba nyní vydáte do Asie, dopředu si zjistěte (pokud jste kuřákem elektronických cigaret), kde jsou nebo kde naopak nejsou povoleny. Nyní třeba dalších pět asijských zemí elektronické cigarety zakázalo.

Cigarety jsou nechutný zlozvyk. Na tom se dokonce shodnou i dlouhodobí kuřáci, kteří se snaží s kouřením přestat. V současné době se však kuřáků vyskytuje čím dál víc, někteří se však uchylují k elektronickým cigaretám, které jsou mnohem šetrnější a nekazí tak moc zdraví. Jenže i když se jedná o cigarety, které se mohou brát i do uzavřených prostor, stejně v mnohých asijských zemích vadí i tato “trošku zdravější” alternativa.

Některé asijské země mají už dlouhou dobu elektronické cigarety zakázány, jiné se k těmto zemím přidaly teprve nedávno.

Jaké země se nově přidaly k zemím, které zakazují elektronické cigarety?

Jak jsme zmínili, do nynějška existovalo několik zemí, kde byly zakázané elektronické cigarety. Například oblíbené Thajsko elektronické cigarety zakazuje. Nově se k Thajsku přidalo rovnou pět zemí, kterým to také výrazně vadí. K zemím se přidaly například Filipíny, dále také Indie, Vietnam a také Kambodža. I Libanon patří k zemím, které elektronické cigarety zakazují, ale to je zase jiný kontinent.

Jaké jsou tresty?

Otázkou je, co hrozí, když byste si náhodou elektronickou cigaretu do zemí, kde jsou zakázány, vzaly či kdybyste je případně i kouřili. Například v Thajsku hrozí až deset let vězení, což je velmi tvrdý trest za to, že neudržíte svou závislost na uzdě. K dalším trestům se řadí také finanční sankce, které se snadno vyšplhají až k šedesáti tisícům korun.