Boty jsou pro většinu lidí jakási slabost – tedy zejména pro ženy. Právě ženy se totiž nejvíce v koupi bot vyžívají. Sledovat aktuální výprodeje obuvi je pro ně jakousi formou zábavy či koníčku. Mnohé ženy tvrdí, že boty jsou to, co dokonale dolaďuje konečný look. Jenže kdyby se tak o takové své krásné botičky, které rozhodně nestály zrovna málo, dokázaly taky dobře postarat. Většina bot kvůli špatnému zacházení tak poměrně brzo končí v popelnicích.
Většinou jsou nejvíce vyhazované lodičky, které se odřou. Je to způsobeno hlavně tím, jak se chodí na kostkovaném chodníku. Právě tam jsou totiž nepříjemné díry, které vysokým úzkým podpatkům zrovna neprospívají. Potom se taky vyhazují semišové boty, jež jsou nesmyslně poškrábané. K dalším takovým vyhozeným botám patří věčně špinavé tenisky (zejména ty bílé, které nejdou tak úplně umýt). Jenže všechny tyto poškozené boty jdou opravit a někdy to jde dokonce mnoha způsoby. Přinášíme vám proto tipy, jak si s takovými nepříjemnostmi poradit. Přestaňte tedy vyhazovat boty. Ušetříte tak finance, které byste dali opět za nové kousky do vašeho botníku.
Jak na znovu bílé tenisky?
Bílé tenisky jsou hitem letošního roku, proto kdo je nemá, ten dělá osudovou chybu. Jenže někdy se zkrátka stává, že se nám bílé boty trochu zašpiní – tedy je to běžný scénář běžného dne. Jenže nečistoty jdou pak opravdu těžce dolů. Rozhodně je v situaci, kdy je chcete umýt, neperte, protože se vám obuv jako taková poškodí a prasknou vám gumy na lemování. Zkuste je spíše vyčistit zubní pastou nebo směsí octa a jedlé sody. Pomáhá také běžný čisticí prostředek zvaný Cif.
Jak na škrábance na lodičkách?
Ženy jsou opravdovými nadšenkyněmi do lodiček, zejména teď letí ty lesklé podoby této obuvi. Jenže jak je povrch lesklý, lehce na něm jdou vidět odřeniny a škrábance, které jsou způsobeny třeba jen třením jedné nohy o druhou. Nederte tyto nečistoty prsty, ale raději sáhněte po odlakovači, který vám škrábance opravdu ihned vyčistí.
Jak na nečistoty na semiši nebo kůži?
Na semiš a kůži pomáhají nejúčinněji jen a pouze takové přípravky, které najdete v běžných obchodech s obuví. Při čištění ale používejte jemné houbičky nebo jemné utěrky, vyhněte se drsnějším povrchům, které pak nenávratně obuv poškodí.