lanové centrum

Vzhůru na stromy! Vydejte se do lanového centra!

Ačkoliv se ochlazuje, pár teplých dnů nám stále zbývá. Pojďte je prožít naplno! Vydejte se za neobvyklým sportem do přírody, který vám kromě pohybu přinese také adrenalin a vzpomínku, kterou si uchováte do konce života.

Lanové parky představují zábavnou formu zdolávání překážek vysoko nad zemí. Samozřejmě jste spolehlivě jištěni lany a karabinami. Ve své podstatě budete podobní horolezcům. Výše zmíněné překážky mají podobu provazových sítí, různých dřevěných prolézaček a mnohdy také sjezdů po ocelovém laně.

Lanových parků přibývá, tudíž by se nějaký z nich měl nacházet také ve vaší blízkosti. Pocházíte z Beskyd nebo se zde chystáte trávit dovolenou? Zde máte na výběr. Nejznámější beskydská lanová centra jsou „Opičárna“ a „Tarzánie“. Opičárnu můžete poznat při cestě na nejvyšší horu Beskyd- Lysou. Vyjít ovšem musíte z Ostravice. Tarzánie se nacházíte v Ráztoce, blízko lanovky na Pustevny. Mimo samostatné provozovny se s lanovým parkem můžete setkat v areálech nabízejících další adrenalinové aktivity. Často bývají na místech, kde mají zároveň bobovou dráhu, trampolíny a podobné atrakce.

Co s dětmi?

Máte děti a nevíte, kde by po dobu vašeho lezení byly? Přece s vámi! Většina lanových parků obsahuje také dráhu pro malé děti, která je jednoduchá a mnohdy není zas tak vysoko. Starší děti mají zase o něco obtížnější trať. Některé lanové parky nabízí také několik různých tras pro dospělé, které se mohou lišit svou obtížností, délkou, typem překážek a výškou.

 Co vzít s sebou?

Pokud se vydáte do lanového parku, nechte těsné oblečení doma. V riflích se vám poleze opravdu těžko. Naopak se nebojte vytáhnout legíny nebo tepláky, pohodlné tričko a především pevnou, pohodlnou, dobře padnoucí obuv. Ideální obuví jsou tenisky, které vám dobře sedí na noze, nepadají a dodávají vašim krokům stabilitu, která se vám ve výšce na překážkách bude opravdu hodit. Přibalte si také jedno triko s sebou navíc, protože se jistě zapotíte. Určitě se před lezením pořádně napijte, protože lahev s tekutinami s vámi přes překážky v dané výšce nepůjde.