Účinky matcha

Matcha: Jak pomáhá a jak nám prospívá?

Každá žena chce zhubnout do plavek, proto zkouší mnohé mnohdy až nebezpečné a drastické diety, které jenom zdevastují žaludek a poškodí trávicí soustavu. Dámy, rozhodně se takto neničte a raději vsaďte na něco, co stoprocentně funguje. Začněte jíst zdravěji a pravidelně, jenom to vás ochrání před zbytečnými nadbytečnými kily. Pokud se rozhodnete jíst zdravěji a pravidelněji, do svého jídelníčku přimíchejte takzvanou matchu, která vám s hubnutím krapet pomůže.

Matcha je v současnosti velice oblíbený druh zeleného čaje, který se začal servírovat například v každé kavárně Starbucks. Jedná se o jemný zelený prášek, který se využívá už po staletí, ovšem k nám doputoval až nyní a sklízí obrovské úspěchy. Tento jemný zelený prášek se používal v Japonsku, a to při čajových obřadech.

Jeho škála účinků je obrovská. Nejen, že perfektně spaluje tuky, ale taky bojuje proti různým typům rakoviny a zrychluje i ten nejpomalejší metabolismus. Matcha čaj je mnohem zdravější než klasický zelený čaj. Mnozí říkají, že obsahuje až stokrát více tělu prospěšných látek!

Jaké je tajemství tohoto čaje?

Tajemství matchy je všeobecně známé- Ukrývá se totiž v polyfenolových sloučeninách, které se řadí mezi antioxidanty. Právě látky, které jsou obsažené ve zmiňovaném zeleném prášku dokáží zachytit radikály, které ničí naši DNA.

Jak nám matcha prospívá?

Jak jsme zmínili, pomáhá nám spalovat tuky a zrychluje metabolismus, což ocení každá žena, která se nyní pokouší zhubnout do plavek. Kromě toho matcha podporuje naši imunitu, tudíž si viry a nachlazení na nás netrumfnou.

Matchu konzumují především sportovci, kteří toužili kvalitněji prožít intervalový trénink. Matcha je zbavila únavy a rychleji se jim regenerovalo zapřažené tělo. Matcha však není určena jenom sportovcům, může pomoct i vám. Chuť však není zrovna sympatická.