Proč cvičit jógu

Pět důvodů, proč cvičit nenáročně náročnou jógu

Cvičení či jakákoliv sportovní aktivita by se měla stát součástí našich dnů. Každý člověk by si měl uvědomit, že zdraví máme jenom jedno, proto bychom o něj měli pečovat tak, jak nejlépe umíme. V současné době je oblíbený zejména běh. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je to sport, který můžeme dělat kdekoliv a kdykoliv, nepotřebujeme k němu osobního drahého trenéra a hlavně nemusíme za něj platit vstupné. Jenže takovým sportem je i jóga, o níž si drtivá většina lidí myslí, že je náročná a velice namáhává. Ovšem to je mylná domněnka.

Jóga je naopak velice jednoduchá, jenom se musíte naučit správně dýchat. Bez správného dýchání není cvičení tak účinné, jako se správným dýcháním. Jóga je jeden z nejzdravějších sportů vůbec, obvykle nám zabere jenom půl hodiny, ovšem cítíme se po ní stejně skvěle, jako kdybychom hodinu plavali v plaveckém bazénu.

Pokud stále váháte nad tím, jestli toto cvičení začnete cvičit či nikoliv, přinášíme vám pět důvodů, které vám v rozhodování jistě pomohou.

1) Zlepšíte svou rovnováhu

Jóga dokáže rychle zlepšit rovnováhu, a to tak, že během cvičení se perfektně soustředíte na své tělo. Získáte mnohem lepší postavení kostí a kloubů. Je nutné říct, že nejen, že získáte fyzickou rovnováhu, ale taky získáte psychickou rovnováhu.

2) Zaženete stres

Jóga stejně jako meditace zahání stres. Při cvičení není na negativní a stresující myšlenky místo.

3) Zaženete bolest

Jóga je vlastně cvičení plné protahování, které účinně a rychle zahání bolest. Nejlépe si poradí s bolestí zad, s bolestí za krkem a hlavně s migrénou, která trápí především ženy.

4) Zhubnete

I když tomu řada lidí nevěří, při józe se perfektně hubne. Při hubnutí je přece nejdůležitější spalování, což je součástí jógy.

5) Je zdraví prospěšná

Jak jsme zmínili, jóga je jeden z nejzdravějších sportů. Ovlivňuje činnost orgánů v našem těle, zvyšuje kreativitu a reguluje hormonální hladinu v těle.