Lyžování a co k němu potřebujete

Lyžování a co k němu potřebujete

Zima s sebou přinesla nejen chladné teploty, ale taky i sníh a chumelenice. Na zimu se těšili hlavně nadšenci do zimních sportů, kteří už od poloviny podzimu chystali své lyže, snowboardy nebo běžky. Pokud i vy patříte k takovým nadšencům, určitě už máte koupený zimní zájezd, po kterých se letos jenom zaprášilo. Jestli ho už skutečně máte, nejspíš už nakupujete všechno potřebné vybavení na lyže, abyste na nich nezapomněli při chystání na poslední chvilku.

Určitě využíváte aktuálních slev a určitě čekáte ještě na příval těch slev, kterým se říká „předvánoční“. Vánoce jsou mimochodem skvělou možností, jak si pořídit nové vybavení na lyže, aniž byste za něj museli platit – určitě se budou ptát rodiče či přátelé, co by vám měli nadělit pod stromeček, tak se neostýchejte a dejte jim rovnou seznam vybavení, které k lyžování potřebujete.

Abyste nezapomněli ani na jedinou věc, kterou k lyžování potřebujete, přinášíme vám seznam, který si klidně vytiskněte a dejte ho vašim blízkým.

• Termoprádlo

Během lyžování byste samozřejmě měli být v teple. Pod kombinézu si však nedávejte huňaté mikiny nebo něco podobného, díky čemuž byste se jenom nesmírně zpotili. Raději si nechte nadělit termoprádlo, které využijete i při jiných sportovních aktivitách. Funkční oblečení je velice tenké, přesto dokonale zahřeje. Navíc saje pot, což je praktické!

• Kombinéza/lyžařské kalhoty a bunda

Typickým lyžařským oblečením je kombinéza nebo lyžařské kalhoty a lyžařská bunda. Právě na toto oblečení bude v obchodech zanedlouho mnoho slev. Kombinézu většinou volí ženy, ale mohou se do ní zamilovat i pánové. Praktičtější je mít bundu a kalhoty – to musíte uznat.

• Lyžáky

Jednou za pár let se stane, že potřebujete koupit nové lyžáky, bez kterých byste na nohou nemohli mít lyže. Při jejich koupi se poraďte s prodavačem v obchodě, ať nekoupíte nějaké šunty.

• Lyžařské brýle

Abyste si během lyžování nepoškodili zrak, měli byste si koupit i lyžařské brýle, které při rychlé jízdě ochrání oči před sněhem, který budete odrážet svými lyžemi. Někteří jezdí bez brýlí, ale musí mít oči hodně přimhouřené, protože takový sníh (někdy i led) by se do očí dostat neměl.