Výlet za vínem

Když výlet, tak za vínem. Jaká místa proslulá svým vínem vedou?

Mnozí Češi konečně pochopili, že i když je v zahraničí krásně, není tam tak krásně jako u nás. V posledních letech se preferovaly zahraniční dovolené, ovšem letos tomu bylo jinak. Lidi lákaly krásy České republiky, protože jsme si konečně začali uvědomovat, kolik krásných míst jsme u nás neviděli. I to výrazně přispívá vinným oblastem, do nichž se jezdí čím dál častěji a s větší oblibou. Pokud byste chtěli koupit svůj vlastní vinohrad a nabízet turistům už před polednem své lahodné vinné střiky, s koupí neuspějete. V nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších vinných oblastech jsou totiž nejen vinné sklípky, jejichž cena se odhaduje na několik desítek tisíc korun, ale i vinohrady odkoupeny a zatím se nenašel nikdo, kdo by takové bohatství prodával dál.

Za vínem se začalo jezdit zejména tehdy, kdy známá česká kapela Chinaski pustila do světa píseň, v níž se zpívá o víně, ženách, zpěvu a Pálavě. Možná právě díky vinařskému seriálu, pro který byla písnička nazpívaná, se začalo sjíždět na Pálavu ve velkém.

Pálava se díky obrovské popularitě stala nejnavštěvovanější oblastí, která je svým vínem proslulá. Těsně za ní najdeme Mikulov, který také musí každý navštívit, jinak si nemůže říkat “Čech”.

Vína, za která se nebojíme připlatit

Když se vydáme do vinných oblastí, počítáme s tím, že si za vína připlatíme. Lidé zkrátka tak nějak počítají s tím, že kvalitní vína nebudou stát pár korun. A i když jsou Češi považováni za šetřílky, za víno se připlatit nebojí. Vědí, že na jeho dně se skrývá pravda.

Emoce hrají obrovskou roli i při výběru ubytování

Na Pálavu se jezdí za emocemi, které zde máme. Je tu klid, ticho, unikneme tak z rychle ubíhajícího světa. Máme zde víno, neustále se zde zpívá, je tu zkrátka krásně. V lidech se zde začínají probouzet různé emoce a pocity a právě y hrají velkou roli při rozhodování, kam se vydají, do jakého sklípku přijdou nebo kde se ubytují.

Ubytování na Moravě není nejlevnější, zejména ve vinných oblastech, ovšem když se člověk někde cítí dobře, investuje i desetitisíce.