Jízda na slonech

Jízda na slonech je v Thajsku hitem. Sloni jsou však týraní

Plánujete výlet do Thajska? Určitě si už plánujete, co všechno zde navštívíte. Kromě krásných míst a azurového moře je zde stále k dispozici jízda na slonech, proti které bojují už nějakou dobu ochránci zvířat. Jízda na slonech je sice velmi populární thajská atrakce, ovšem znamená to jediné – sloni jsou týraní, bez rodiny, podvoleni člověku. Mnozí turisté to sice nevědí, ovšem někteří i s tímto vědomím chtějí zažít jízdu na slonovi, který kvůli několika minutové zábavě trpí celý život. Uvědomme si, že sloni jsou ohrožená zvířata a že se k nim musíme chovat s úctou.

Sloni si pamatují, říká se o nich, že si pamatují naprosto všechno. Mějte to tedy neustále na mysli, a to zejména ve chvíli, kdy se na nich budete chtít vozit jako na koních. Zatímco koně nejsou ohroženými druhy, sloni ano a je třeba si jich vážit.

V Thajsku je sice jízda na slonech velice atraktivní a jistě nezapomenutelným zážitkem, ovšem je třeba si uvědomit, že než mohou sloni vozit turisty na svých hřbetech, musí podstoupit tvrdý výcvik. A jak si myslíte, že výcvik vypadá? Rozhodně se se slony nepářou, co potvrdí nejedna záchranná stanice pro ohrožená zvířata.

Jak se sloni cvičí

Sloni nejsou zvířata určená pro pobavení. Jsou to ohrožení tvorové a turisté, kteří na nich jezdí, jenom podporují týrání, které mají na svědomí samozřejmě lidé. Nedávno se na světlo světla dostalo video, kde se ukázalo, jak se se slony pracuje, jak se cvičí a jak se týrají, aby poslouchali člověka. Ve videu je bohužel víc než detailně ukázáno, jak se střílí rodiče mladých slonů, aby se zkrátka nepoutali k někomu jinému, než je člověk. Mláďata jsou poté týrána, mučena, bita a také hladoví. Tímto způsobem si člověk získává respekt u takových nevinných stvoření, jako sloní mláďata jsou.

Ne všichni mají štěstí a utečou svému osudu

I když se parky a ochránci zvířat snaží slony zachraňovat, turistická atrakce je čím dál oblíbenější a týraných slonů přibývá. Zatím se tedy nedaří rychle eliminovat tento druh zábavy, proto mnohé firmy, společnosti i běžní občané vyzívají k tomu, aby zážitek lidé neplatili. To, že sloni vypadají šťastně, ještě neznamená, že šťastní skutečně jsou.