Hubnout lze i chůzí. Jak kila shodit přirozeným pohybem?

Hubnout lze i chůzí. Jak kila shodit přirozeným pohybem?

Chůze je pro člověka tím nejpřirozenějším pohybem. Při chození nejsou nijak zatěžovány klouby, také dochází k posílení svalů a samozřejmě se raduje i naše psychika. I lékaři doporučují nejdříve začít s chůzí, pokud jste se opět odhodlali zařadit pohyb do svého denního harmonogramu. Řada lidí se však ptá na jednu otázku, a sice lze chůzí třeba zhubnout? Přece jenom zhubnout se dnes snaží prakticky každý druhý, ale je to vůbec možné nebo se chůzí nehubne? 

Pravdou je, že chůze je pohyb jako každý jiný. Proto ano, i chůzí lze aktivně hubnout. Neseďte tedy doma a vydejte se na procházku, pokud je vám doma dlouho. Shodíte tím nejen několik kilogramů, ale zároveň tím významně podpoříte své zdraví.  

Jaké jsou výhody chůze? 

Chůze je přirozený pohyb, který nijak zvlášť nezatěžuje klouby ani svaly či chrupavky. Zároveň je to pohyb jako každý jiný čili i při tomto pohybu se opravdu skvěle hubne. Tím však seznam výhod chůze nekončí. Dochází také ke zpevnění svalstva a šlach, dále pak dochází ke snížení rizika vzniku infarktu myokardu nebo dojde ke zlepšení nálady. 

Je třeba chodit minimálně hodinu 

Možná se ptáte, kdy dochází při chůzi k aktivnímu spalování tuků. Je důležité dodržovat jedno pravidlo, a sice chodit minimálně jednu hodinu či déle. Jenom v tomto případě jde mluvit o chůzi, která je zároveň aktivním spalovačem tuků. 

Při chůzi nejen aktivně spalujete nechtěný tuk, ale mimo jiné také zachováváte svalovou hmotu. Bojujete proti nepříjemnému a jen těžce se zbavujícímu břišnímu tuku a podporujete tím svou náladu, která je rázem skutečně lepší.  

Díky pravidelné chůzi se také nemusíte bát, že zanedlouho zase přiberete. Váhu si hravě budete udržovat. Navíc zvýší množství energie, které denně spalujete. Proto si prodlužte procházky s vaším čtyřnohým psím mazlíčkem, přestaňte jezdit MHD nebo alespoň vystupujte o zastávku dříve a pořiďte si krokoměr, který bude vaši pravidelnou denní aktivitu kontrolovat.