Mariánské Lázně

Co musíte vidět v Mariánských Lázních?

Za hranice jste se nevydali, chcete poznávat krásy našich luhů a hájů? Pak se musíte podívat i do Mariánských Lázní. V září jsou prý nejhezčí, nejvyšší čas si dovolenou naplánovat. Co tam rozhodně nesmíte minout?

Mariánské Lázně patří spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi mezi lázně, které tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Z výše uvedených lázní jsou nejmladší, to ale neznamená, že tam nemáte co zažít. Opak je pravdou!

Ochutnejte léčivé prameny

Proč jsou Mariánské Lázně tak proslulé? Kromě krásné přírody a elegantních hotelů za tím stojí i množství minerálních pramenů, které zde vyvěrají. Mezi ty nejznámější patří:

  • Lesní pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ambrožův pramen
  • Karolinin pramen
  • Křížový pramen
  • Ferdinandův pramen

Víte, že všechny prameny jsou studené? Většinu z nich navíc můžete využít k léčbě onemocnění močových cest.

Podívejte se na Mariánsky z výšky

Procházky nádhernou přírodou můžete zakončit na některé ze zdejších vyhlídek. Úchvatnou podívanou vám nabídne rozhledna Hamelika, rozhledna na Panském vrchu, vyhlídka královny Karoly i Mesceryho vyhlídka.

Víte, že na Hameliku vede 100 schodů, na rozhlednu na Panském vrchu dokonce 207 schodů?

Svezte se lanovkou na Krakonoš a navštivte Boheminium

Když už se vydáte do Mariánských Lázní, návštěva parku miniatur Boheminium je skoro povinností. Kde jinde taky najdete modely tolika českých památek na jednom místě?

Těšíte se víc na Staré Bělidlo s vodním mlýnem, model Ještědu, zámek Lednice, nebo snad model přístavu u Máchova jezera?

Mariánské Lázně

Projděte se po kolonádě, nenechte si ujít zpívající fontánu

Procházky po kolonádě, popíjení minerálních pramenů a pojídání lázeňských oplatek k pobytu v lázních neodmyslitelně patří. Co dalšího si ale nesmíte v Mariánských Lázních nechat ujít? Jednoznačně zpívající fontánu. Zaposlouchejte se do Hapkovy Hudby pro fontánu a dalších skladeb. Fontána se rozeznívá mezi 7.00-21.00 každou lichou hodinu, znovu pak ještě ve 22.00 hodin.