Dovolené letos kazily otravy z jídla. Kde k tomu došlo?

Dovolené letos kazily otravy z jídla. Kde k tomu došlo?

Doba letních dovolených se zdárně blíží ke svému konci, což znamená, že si řada lidí nechává tisknout fotky, které na těchto dovolených pořídila. Bohužel řada lidí si s sebou z dovolené odnesla nemilé a nehezké fotky, na kterých jsou spíše zelení než bronzově zbarvení. Důvodem toho jsou otravy z jídla, k nimž docházelo rovnou na několika místech na světě. Víte, v jakých destinacích byla dovolená zkažena tím, že došlo k otravě jídla? 

Letos k nejoblíbenějším destinacím patřil Egypt, dále také Turecko nebo taky Španělsko. Nabízí se však otázka, jestli ke zmiňovaným otravám z jídla docházelo právě ve zmíněných destinacích nebo jestli se otravy jídla destinacím vyhýbaly obloukem.  

V Egyptě onemocnělo skoro čtyři sta lidí 

Mezi letos vytipovanými destinacemi byl Egypt, jak již bylo zmíněno. Bohužel tato destinace se neobešla bez otravy jídlem. Konkrétně v egyptské Hurgádě docházelo k otravám, otravou jídla trpěly skoro čtyři stovky lidí. Do egyptské Hurgády se každým rokem vydá statisíce turistů, zmíněná oblast si musí příští rok podobné nepříjemnosti ušetřit.  

Egyptská Hurgáda se stala letos tak oblíbenou hlavně díky nízkým cenám, to byla jediná útěcha pro nemocné, kteří si v Egyptě neužili takřka nic.  

Otravy jídla i v Dominikánské republice 

K hojným otravám jídla docházelo i v Dominikánské republice, kde se jídlem otrávilo něco přes dvě stě lidí. Dominikánská republika se dlouhodobě řadí k velice oblíbený destinacím, kam zamíří každým rokem několik desítek tisíc turistů.  

Ani Mexiko nemělo letos čistý štít, otráveno zde bylo něco kolem 180 lidí. I na Maroko mnozí nebudou vzpomínat rádi, v této destinaci se otrávilo kolem osmdesáti lidí.  

Kde dál docházelo k otravám jídla? 

Otravy jídla sužovaly i turisty na Kapverdách, kde se otrávilo jídlem zhruba sedmdesát lidí. Na oblíbené Mallorce se letos otrávilo kolem šestašedesáti lidí.