Dovolená Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou ideálním místem pro relax i sport

Vysoké Tatry se rozkládají na území dvou států – Polska a Slovenska.  Na jejich území se nachází dva Národní parky – Tatrzański Park Narodowy v Polsku a Tatranský národní park na Slovensku. Nejvyšší horou slovenské části je Gerlachovský Štít, který sahá až do výšky 2655 m. n. m. Pokud navštívíte turisticky méně známá místa, můžete potkat například kamzíka, sviště nebo i medvěda. V Národním parku se nachází více než 600km turistických značených tras a 16 značených a udržovaných cyklotras. Stejně jako v Nízkých Tatrách se zde nachází množství krápníkových jeskyní. Jedinou zpřístupněnou je Belianská jeskyně. Ta byla známá již v roce 1826 a pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 1884. Jeskyni zdobí nádherné krápníkové vodopády a stalagmity Bíla Pagoda a Bílý sloup. V TANAPu (Tatranském národním parku) se nachází také velké množství horských ples. Největším z nich je Velké Hincovo pleso, které má rozlohu přes 20ha a hloubku asi 53m. Druhým největším plesem je Štrbské pleso, které je také nejtypičtějším morénovým ledovcovým jezerem.

Štrbské Pleso jako oblíbené místo pro sportovce

Štrbské Pleso je zároveň nejvýše položenou osadou na Slovensku a oázou pro lyžaře je zde Hotel Fis, který se nachází vedle sedačkové lanovky lyžařského střediska Štrbské Pleso. Hotel poskytuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích a jako návštěvníci jistě uvítáte nově vybudované wellness centrum.

Starý Smokovec láká turisty

Mezi nejstarší tatranské osady patří Starý Smokovec, který je také známý díky své minerálce. DCK Rekrea Ostrava nabízí ve Starém Smokovci ubytování v luxusním Grandhotelu. Grandhotel ve Starém Smokovci poskytuje ubytování v secesně zařízených dvoulůžkových pokojích, které uspokojí i velmi náročné klienty. Pokud jste nepřijeli jen za přírodou a relaxací, ale rádi byste zažili něco nového a užili si při tom spoustu legrace, pak by Vaše kroky měly směřovat do zábavního parku TrickLandia, který se nachází asi 300m od Grandhotelu. TrickLandia je místo, kde nemůžete věřit svým očím ani mysli. Pomocí trick-artu a optických iluzí jsou zde zpracovány náměty lidových pověstí, pohádek, ale i obcí a slovenských zámků. Kromě obrazů si vyzkoušíte i rozšířenou realitu a pobyt v antigravitační místnosti nebo se můžete ztratit v nejkrásnějším zrcadlovém bludišti střední Evropy.