Chyby v hubnutí

Chyby, které nám brání v hubnutí

Mnohé ženy bohužel nestihly zhubnout do léta, proto se rozhodly, že zhubnou během léta. V létě se přece hubne stejně jako v jiných ročních obdobích, proto by byla škoda, kdybychom volné dny během letní dovolené nevyužili k prospěchu svému. Bohužel, i když se snažíte zhubnout sebevíc, i když pravidelně cvičíte či jíte, nemusí se výsledky ukazovat. Možná za to mohou chyby, kterých se bohužel dopouští velká většina z nás, aniž by si to uvědomovala. O jakých chybách je řeč?

Každý, kdo chce zhubnout, musí se držet tří základních pravidel. Je nutné zdravě jíst, což je osmdesát procent úspěchu, také je nutné pravidelně a dostatečně pít (jen voda z těla dostane škodlivé látky, které tělo ke svému životu nepotřebuje) a samozřejmě se nesmí zapomínat na pravidelný pohyb, bez kterého se tělo nedočká zpevnění. I když se může zdát, že pravidla jsou jasná jako facka a že jsou jednoduchá, bohužel i během dodržování takto stanovených zásad se můžeme dopouštět hned několika chyb.

1) Chceme změnu moc rychle

Když prahneme po vysněné postavě, stává se, že změnu chceme skutečně velice rychle. Toužíme po výsledcích, které se však objeví nejdříve za měsíc (někdy až za dva měsíce). Především ženy jsou však tak netrpělivé, že když se změna neukáže do týdne, s jakýmkoli snažením seknou a žijí v depresi a zoufalství.

2) Jíte cokoliv, řešíte kolik

Mnozí lidé si neuvědomují, že zdravé stravování v sobě nese pravidelné, vyvážené a kvalitní pokrmy, které jsou nedílnou součástí našich dnů. Mnozí lidé si myslí, že tajemství zdravého stravování spočívá v tom, kolik toho jíme. Tajemství zdravého stravování však spočívá v tom, co jíme. Pokud se ládujete byť minimálním množstvím brambůrek nebo jinou nezdravou věcí, nemůžete očekávat, že zhubnete. Je nutné vyřadit všechny nezdravé pokrmy, které se nahradí zdravějšími podobami. Zdravé stravování nespočívá v tom, že jíte to, co doposud, jen v menším množství.