Rady a tipy na cestu za Harry Potterem

Rady a tipy na cestu za Harry Potterem

Kdo by dnes neznal příběh o kouzelníkovi, který měl jizvu na čele! Z Harryho Pottera se pomalu stává televizní klasika, jeho příběh je však starý už třiadvacet let. V současné době se mezi lidmi nachází stovky tisíc, ne-li miliony fanoušků, kteří touží po jediném – vidět místo, kde se unikátní filmová sága plná čar a kouzel natáčela. A fanoušci mohou ostatně jásat, protože takových studií je na světě hned několik. Vydejte se však do Londýna, kde natáčení skutečně probíhalo.  

Pokud se vydáte do Londýna za Harry Potterem, určitě oceníte vědět a znát několik tipů a rad na cestu. Ze všeho nejdříve si kupte vstupenky na tuto atrakci, až poté si kupujte letenky. Je to proto, že zájem o návštěvu studií je obrovský, tak abyste nekoupili letenky na termín, kdy lístky do Warner Bros studií budou vyprodané.  

Tematické studio věnované světu čar a kouzel najdete na bývalé ploše vojenského letiště. Dlouhá léta zdejší interiéry pomáhali filmařům i režisérům natočit unikátní snímky, které dnes tak dobře známe.  

Průvodce nepotřebujete 

Byl vám nabídnut průvodce? Nemusíte si ho zbytečně platit, pokud jste fanouškem filmové ságy. Všechno poznáte na první dobrou, navíc si jednotlivé kouty studií daleko více užijete. Nebojte se koupit si zdejší suvenýry, nejdůležitější je však ochutnat máslový ležák, který je pro Harryho Pottera a celou kouzelnickou bandu typický! 

Jak se dostat do ateliérů? 

Nejčastější otázka, která padá při zmínce Warner Bros studií, je, jak se do ateliérů dostat. Dnes sem jezdí autobus, který nepřehlédnete, jelikož je celý potištěný Bradavicemi. Lístek na autobus stojí libru padesát.  

Jak na vstupenky 

Vstupenky si jednoznačně kupte online. Potvrzení o koupi vám bude zasláno e-mailem. Ve studiích se pak budete muset prokázat jen doklady, které budete mít u sebe. Musíte znát však ID člověka, bez toho se dovnitř nedostanete.