Superpotraviny a doplňky stravy na posílení imunity. Co stoprocentně funguje?

Superpotraviny a doplňky stravy na posílení imunity. Co stoprocentně funguje?

Období chřipek, nachlazení, také rýmy a bolesti hlavy je opět tady. S klesajícími hodnotami na teploměru se k nám dostávají nepříjemnosti, od kterých jsme měli během léta pokoj. V současné době se všude setkáváme hlavně se zmiňovaným nachlazením. S rýmou bojuje každý druhý člověk, každý se snaží posílit svůj imunitní systém jakýmkoli způsobem. Zatímco některým se to daří snadno a hravě s pomocí vitaminu C, jiní hledají odlišné způsoby, jak svůj imunitní systém podpořit.  

Pokud chcete posílit svůj imunitní systém, jde to s několika doplňky stravy a také se superpotravinami, které v sobě ukrývají více živin a tělu prospěšných látek než jakékoli jiné potraviny na světě. Prozraďme si několik z nich, které nám dokážou imunitní systém skutečně posílit tak, abychom hravě odolali chřipkám i nachlazením.  

Acai 

Znáte acai? Nejčastěji se z fialových bobulí acai dělají snídaňové bowly. Fialové bobule zvané acai pochází z džunglí Amazonie a jsou u nás v Česku velice oblíbené. Obsahují totiž celou řadu tělu prospěšných látek, najdeme v nich nespočetně mnoho vitaminů. Kromě toho, že obsahuje železo, vápník, měď, fosfor a mangan, také obsahuje i omega 3, 6 a 9 nenasycené mastné kyseliny. Podporují imunitní systém a napomáhají při jeho regeneraci.  

Samahan 

Znáte bylinnou směs Samahan? Lidé ji mají velice v oblibě. Jedná se o směs bylinek, která se připravuje zásadně dle tradičních ayurvédských postupů. Jednotlivé bylinky posilují obranyschopnost organismu a jsou skvělé proti chřipce. Také jednotlivé bylinky ve směsi mají protialergické účinky a vynikají škálou posilovacích látek. 

Camu camu 

Skvělým antioxidantem je přírodní protizánětlivý lék camu camu. Jedná se o ovoce, které obsahuje celou řadu prospěšných látek. Zejména obsahuje vitamin C, který v době klesajících teplot určitě oceníte.