Průvodce světem džínů. Jaké vám sednou nejlépe?

Průvodce světem džínů. Jaké vám sednou nejlépe?

Rozhodli jste si pořídit zbrusu nové džíny? Pak máte na tento kousek oblečení speciální požadavky. Především vás nesmí škrtit ani nikde táhnout, musí vám být pohodlné a nesmí vás příliš obepínat. A samozřejmě vám musí slušet a lichotit vaší postavě. Jenže to je mnoho věcí najednou, říkáte si. Takové džíny asi neexistují! Základem úspěchu je však pochopit svou postavu a vyznat se v typech džínů, jež jsou na trhu k dostání.  

Skinny džíny  

Vůbec nejčastěji pořizovaným střihem jsou takzvané skinny jeans neboli skinny džíny. Jsou do cigaretového střihu a těsně přiléhají k nohám po celé jejich délce. Obepínají jak stehna, tak i kotník, u kterého jsou malinko volnější.  

Velmi často je tento střih džínů zaměňován se slim džíny, jež jsou obepnuté po celé své délce (včetně kotníků).  

Wide leg jeans 

Celkem novinkou na trhu jsou takzvané wide leg jeans, které jsou široké a velice pohodlné. Nejsou však dlouhé až ke kotníkům, sahají zpravidla do poloviny lýtek. Ovšem to je dnes přesně ta délka, která se nosí.  

V poslední době můžete na trhu najít takové wide leg jeans, jejichž nohavice jsou trhaného charakteru. Hezky se kombinují jak s lodičkami, tak s teniskami.  

Mom jeans 

Ohromným trendem jsou takzvané mom jeans, které mají vysoký pas a prodlužují (alespoň opticky) postavu. A i když nesou označení “mom”, nejsou rozhodně vhodné pouze pro maminky s dětmi. Vkusně sednout prakticky každé ženě.  

Boyfriend jeans 

Velice často jsou však výše zmiňované džíny zaměňovány s takzvanými “boyfriendy”. Jsou to však dvě odlišné věci. Boyfriend jeans působí více chlapecky a zamilují si je především dámy s vysportovanou postavou nebo s plnějšími křivkami, od kterých se potřebuje odpoutat pozornost.  

High waist jeans 

A pak tu máme takzvané high waist jeans. Mluvíme o džínech s vysokým pasem, které jsou jinak poměrně upnuté. Zamilují si je však ženy mající postavu do jablka čili ty, které mají nohy jak modelky, jen bříško neodpovídá představě.