Pro jaké boty vyrazit v roce 2022?

Pro jaké boty vyrazit v roce 2022?

Jen málokterá část dámského šatníku je tak variabilní jako boty. Po gladiátorkách, zdobených jehlových podpatcích a moderních důchodkách přichází nové trendy, které budeme letos pravděpodobně potkávat nejen na módních přehlídkách a červených kobercích, ale i v ulicích měst. Jaké boty by pro tuto sezónu neměly chybět ve vašem botníku? 

Letní barvy 

Letošní sezóně dominují jasné a zářivé barvy, které se nevyhnuly ani botám. Jarní zelená, sytě oranžová, tyrkysová nebo magenta rozjasní celý outfit a vám i kolemjdoucím dost možná celý den. Velkým trendem jsou boty na vysoké platformě, ať už se jedná o sandály, lodičky nebo šněrovací polokozačky. Na večírky je kombinujte s podpatkem, na běžné nošení stačí pouze platforma. 

V létě se nezapomeňte vybavit výraznými a robustními sandály, mokasínami či pantoflemi, které budou připomínat dřeváky. Měly by být opatřené nějakým zajímavým prvkem a s rovnou podrážkou, abyste v nich mohli vyrazit jak na schůzku, tak na nákup nebo menší výlet. Ať už budou ozdobené pásky, přezkami nebo zipem, poskytnou vám dostatečné pohodlí i na delších procházkách. 

Atypické podpatky 

Letošnímu jaru a létu budou dominovat také střevíce s neobvyklým podpatkem. Ten může být například kovový, kontrastně zbarvený nebo mít atypický tvar. Jelikož boty přitahují hodně pozornosti, zejména pokud je zbytek outfitu nevýrazný, hodí se pořídit si alespoň jeden výrazně zdobený pár. Je jedno, jestli budou boty posázené štrasovými kamínky, perlami nebo řetízky, musí zkrátka zářit už z dálky. 

A co když nechcete zanevřít na klasické tenisky? Ani na ně letošní trendy nezapomněly. In jsou světlé barvy a bílé podešve, metalické prvky, výrazné potisky a nápisy. Moderním teniskám se rovněž nevyhnuly vysoké platformy a prodloužená délka nad kotníky. Navíc v nich už dávno nemusíte schovávat ponožky, naopak by měly být vytažené co nejvýš.