Osvětim

Poznejte temné kouty našeho světa – vydejte se do Osvětimi

Cestování se stalo v poslední době jakýmsi koníčkem mnoha z nás. Někteří odjíždí na opravdu dlouhé dovolené, protože na to mají čas i peníze, jiní si však výletují jenom jedenkrát za týden, a to o víkendu, kdy se těší na chvilku, kterou budou moct strávit se svým partnerem nebo s partnerkou. Výletů, kam se vydat na jeden den nebo na víkend, je opravdu mnoho. Většinou se cestuje na takové jednodenní výlety po České republice, protože přece jenom omezený čas si vyžaduje omezené památky. Volí se tak oblíbené zoologické zahrady, dále také hrady či zámky nebo ještě i různé zábavné parky či atrakce, které bychom jednou měli navštívit.

Pokud však nevíte, kam se v Česku vydat, zkuste si zajet někam jinam. Poznávat lze svět i z jiné perspektivy. Poznejte zajímavé kouty světa, nikoliv jenom Česka. Ovšem není vyloučené, že se taková místa nemají s Českem nějak pojit. Třeba svou ne tak dávnou, přesto opravdu temnou historií. Už jste tedy byli v Osvětimi?

Místo, z něhož mrazí

Toto místo je významným turistickým cílem, ale ne každý turista na něj má. Z tohoto místa doslova mrazí. Jak jistě všichni víme, za druhé světové války bylo toto město přičleněno Němcům, kteří zde vytvořili koncentrační tábor. Nikdo ze začátku ještě ani nepředpokládal, že se bude v budoucnu jednat o největší koncentrační tábor, kde sem Němci pošlou na smrt taková kvanta lidí. Jedná se zhruba o jeden a půl milionu lidí, kteří zde byli usmrceni nejen v plynových komorách, ale také v důsledku vyhladovění či kvůli těžkým pracím. Na řadě z nich byly také prováděny nehumánní experimenty.

Toto místo se navštěvuje hlavně proto, abychom vždy měli na paměti hrůzy, které se konaly. I když je toto výlet trochu smutnější, přesto je dobré ho vidět. Jedná se jistě o zážitek, který se vám vryje do paměti. Abyste pak o tomto dění rozšířili své vědění, pak stojí za to i výlet do Lidic nebo do Terezína.