Nejlepší sporty pro hubnutí. Vyzkoušíte volejbal nebo pádlování?

Nejlepší sporty pro hubnutí. Vyzkoušíte volejbal nebo pádlování?

Rozhodli jste se do léta zhubnout do požadované štíhlé postavy? Chcete konečně po letech shodit přebytečná kila, která vám jenom snižovala sebevědomí? Je důležité změnit jídelníček, ale kromě toho je důležité začít pořádně pít vodu z kohoutku, kterou si můžete zpestřit o okurku nebo limetu. A samozřejmě nesmíte zapomenout na správný pohyb, který je základem úspěchu. Jenže jaký pohyb je nejvhodnější? 

Sportování – to je obrovská kategorie plná sportů. Jeden sport je lepší než druhý, ale pravdou je, že by se daly vytipovat sporty, které jsou účinnější při hubnutí než jiné. Pojďme si právě takové sporty zmínit.  

Plážový volejbal 

Skvělým sportem na hubnutí je plážový volejbal, jehož sezona akorát začala. Plážový volejbal je možné provozovat na venkovním hřišti, koupališti nebo třeba na dovolené – stačí mít jen míč a síť, kterou si ostatně můžete domyslet. I když si možná říkáte, že plážový volejbal není nijak náročný, není tomu tak. Je to opravdu náročný sport, který je dokonce třikrát náročnější na písku než na klasické palubovce. Během plážového volejbalu zapojíte celou řadu svalů.  

Pádlování 

Zejména v posledních letech si lidé oblíbili takzvaný paddle boarding, jinými slovy pádlování po vodě na prkně. I když se tento sport může jevit jako velice snadný a jednoduchý, je to opět poměrně náročný sport, při kterém zapojíte především ruce.  

Frisbee 

V České republice není frisbee zrovna zaužívané, což je velká škoda. Je to totiž taky sport, při kterém se efektivně a poměrně rychle hubne. Než totiž chytnete letící frisbee, pořádně se proběhnete, tudíž z tohoto sportu bude najednou poměrně náročná aktivita. Málokdo by čekal, kolik se při házení a chytání frisbee spálí kalorií! 

Frisbee může být vaším skvělým společníkem na dovolené. Stačí si tento plastový talíř přibalit do kufru. Je to ideální letní či jarní zábava.