Na výšlapy i s dětmi. Jaké hravě zvládnou?

Na výšlapy i s dětmi. Jaké hravě zvládnou?

I když s dětmi letos pravděpodobně nepojedete k moři, chcete jim udělat nezapomenutelné prázdniny. Ty se jim sice díky koronavirové situaci krapet prodloužili, ale v létě už nebudete muset řešit školu ani online. Výlet si proto zasloužíte jak vy, tak samozřejmě ony. Kromě hradů a zámků nebo zoologických zahrad můžete zamířit i na výšlapy. Možná si říkáte, že děti (zejména malé děti) výšlapy nezvládnou, ale Česká republika je plná atraktivních tras. Některé výšlapy děti budou spíše milovat a zvládnou je opravdu levou, zadní. Víte, o jakých výšlapech je řeč? 

Vzhůru na Ještěd 

Z Ještědu se nabízí opravdu nezapomenutelný výhled. Proto byste až nahoru na Ještěd měli vzít i své děti. Kratší výstup po modré značce se zvládne opravdu hravě, případně je možné dětem slíbit zpáteční cestu lanovkou. Při této jízdě se děti budou bavit a vy se budete kochat okolními panoramaty, která až berou dech.  

Ke zpívajícímu vodopádu 

Pokud budete mít cestu do Rychlebských hor, určitě byste se společně s dětmi měli vydat k takzvanému zpívajícímu vodopádu. Tak se přezdívá vodopádu nacházejícímu se u Stříbrného potoka. Túra není nijak složitý, začít můžete například v Ramzové a poté se vydat až k prameni Stříbrného potoka. Děti určitě oslní i fakt, že se o zdejší vodě říká, že je léčivá. Můžete si tak společně s nimi opláchnout ve zdejším prameni nohy a uvidíte, jak se bude nazpátek šlapat dobře! 

Skály jsou pro děti fascinující 

Jestli stále přemýšlíte nad tím, kam děti vzít, až se všechno dá zase do pořádku, doporučujeme zamířit na výlet do skal. Nabízí se například krásné Prachovské skály nebo samozřejmě i Adršpašské skály, jež jsou často označovány za vůbec nejdivočejší skalní město v České republice. Skály budou pro děti opravdu fascinující, vždyť mohou svět vidět z nejrůznějších vyhlídek.