Jsou vaše oči v pořádku? Všímejte si příznaků

Jsou vaše oči v pořádku? Všímejte si příznaků

I když se to na první pohled nemusí zdát, více jak šedesát procent Čechů má nějaký oční problém. Zatímco někteří nosí aktivně čočky, které plně zamaskují jejich krátkozrakost nebo to, že nevidí na dálku, jiní nosí brýle, jelikož jsou jim pohodlnější. Samozřejmě to nejsou jediné problémy, které člověka trápí v souvislosti s očima. Někdy se vyskytují záněty, jindy ječná zrna, poté zase nejrůznější zákaly, které se v oku mohou vyskytnout z čista jasna. Nabízí se proto otázka, jestli jsou vaše oči v pořádku. To ostatně prozradí celá řada symptomů.  

Když něco s lidským tělem není v pořádku, poukáže na to řada symptomů. Například pokud není něco v pořádku s očima, dá vám to tělo zavčasu vědět.  

Začne vás bolet hlava 

Pokud vás často bolí hlava, není důvodem špatná matrace nebo polštář, na kterém spíte. Důvodem je spíše problém s očima, který vás sužuje. Zejména zhoršení zraku nemusíte prvně vůbec pociťovat, ale vaše hlava to pociťuje takřka hned, několik neustále namáhavě zaostřujete do dálky a podobně.  

Nesoustředíte se na čtení 

Dělá vám problém delší dobu číst? V tom případě je opět problém na straně očí. Když se nemůžete soustředit na obsah textu, pokud potřebujete vynaložit opravdu velké úsilí na to, abyste text kloudně přečetli, je načase zamířit k očnímu lékaři.  

Jste neustále hodně unavení, i když spíte dost 

Máte pocit, že jste neustále unavení? Přesto spíte dostatečně? V takovém případě je zase problém na straně očí. Vždy se totiž nemusí jednat o celkovou únavu, ale jenom o únavu očí. Ta se projevuje pálením očí, také začínající bolestí hlavy. Oči mohou být po dlouhém dni opravdu namožené, zejména pokud trpíte syndromem suchého oka nebo pokud trpíte nekorigovanou oční vadou. 

Když však vaše oči říkají, že jsou unavené, raději je dál nenamáhejte a dopřejte jim zasloužený odpočinek.