kempování v čr

Kempování v ČR- na co si dát pozor

Kempování je zábavnou a dobrodružnou variantou přespávání na cestách, na dovolené.  Vyrazit do kempu pod stan můžete při příjemném počasí také na podzim.  U nás jich můžete nalézt vskutku spoustu, a to zejména v blízkosti řek, přehrad a kulturních památek. Kempování v dobrém kempu může být velmi kouzelným a zároveň cenově přijatelným zážitkem. Na co si při výběru dát pozor?

Ceny

Při výběru kempu pečlivě prostudujte ceny. Setkat se totiž můžete s kempem, kde zbytečně platíte peníze za stan, za osobu a dále také rekreační poplatek dané oblasti. Návštěvníci těchto kempů často zbytečně utrácí peníze v těchto kempech, aby byli blízko vyhledávané turistické destinaci nebo kulturní památce. O pár kilometrů dále přitom můžete přespat v daleko levnějším a klidnějším kempu.

Předem si rozmyslete, zda se chcete stravovat přímo na místě nebo jinde. Většina kempů nabízí občerstvení. Bohužel ale za ne příliš přiměřenou cenu. Chcete-li ušetřit, vydejte se pro snídani do nejbližšího obchodu mimo kemp. Stravování můžete levně vyřešit také vařením na plynovém vařiči. Zde můžete rychle připravit třeba polévky ze sáčku či jiné instantní pokrmy.

S vyšší cenou počítejte také v případě sprchování.  V některých případech se cena může vyšplhat až na 35 korun za minutu a půl tekoucí teplé vody.  Do sprch si zakoupíte kovové žetony, ty ale mnohdy můžete získat pouze v určitých hodinách. Pečlivě si tedy tyto informace zjistěte.

Prověřte kemp

Při výběru kempu si určitě projděte recenze návštěvníků.  Pečlivě projděte portály, kde lidé komentují stav kempů.  Komplikace se mohou skrývat i ve zdánlivých drobnostech.  Velmi nepříjemné bývá stanovat v blízkosti železnice, dálnice nebo hlučných budov.

Na závěr se ujistěte, zda máte vhodnou výbavu. Důležitý je zejména kvalitní hrubý spacák a nepromokavý stan.