Cyklistika zažívá doslova boom! Zájem je o tento typ sportu opravdu obrovský, a to díky panujícímu koronaviru, který nás hodně omezil, i co se týče sportování. Když lidé nemohou do posilovny, raději usedají na kolo a vydávají se vstříc dobrodružství. Ještě, že je Česká republika tak krásně protkaná množstvím cyklostezek. Mezi cyklisty se však stále najdou jedinci, kteří místo klasického cyklistického oblečení volí tepláky a rozevlátou mikinu. Tento typ oblečení však na kolo není dělaný, cyklistické oblečení je základem správné a pohodlné jízdy.
Řada cyklistů však nevidí v cyklistickém oblečení smysl. Nabízí se otázka, proč do něj tedy investovat a proč si ho na kolo obléknout, když už se rozhodneme vyjet na výlet působivou krajinou?
Na materiálu záleží
V mnoha oblastech života jste se jistě přesvědčili o tom, že na materiálu zkrátka záleží. A ani v případě oblečení na kolo tomu není jinak. Je důležité, aby bylo oblečení prodyšné a aby pot nezůstával na pokožce. Je zapotřebí, aby se odpařoval pryč a nijak nám neškodil. Tuto schopnost může cyklistické oblečení zaručit, klasické tepláky nebo mikina však nikoliv.
Oblečení musí být přilnavé
Na čem také záleží, tak na přilnavosti oblečení. Tričko, mikina ani kalhoty by nám neměly překážet v pohybu. Když je navíc oblečení přilnavé, tělo je lépe chráněno například před nechtěnými návštěvami hmyzu nebo před větrem, který se nám nedostane až na zpocenou kůži.
Díky přilnavosti materiálu se zlepší odpor vzduchu okolo těla. Pokožka navíc bude chráněna nejen před odřeninami a otřesy, ale také i proti spálením.
Cyklistické oblečení je speciálně střiženo
Pokud bychom se na jednotlivé kousky cyklistického oblečení podívali, zjistili bychom, že je speciálně střiženo. Například rukávy na dresech nebo na bundách jsou prodloužené až k rukavicím, a to proto, aby oblast zápěstí nebyla pod náporem teplého nebo chladného vzduchu. Tato část těla je poměrně citlivá.