Kabáty

Kabáty přichází na scénu. Vedou kabáty s klopy nebo rovný střih?

Jelikož teploty začínají klesat k nule, jistě jste zaregistrovali kabáty, které se letos dostaly na pulty obchodů. Stejně jako vloni, i letos je si z čeho vybírat, což znamená, že mnohé ženy budou trávit v obchodech mnohem delší dobu, než jak to původně plánovaly. Mnohé z nich by proto uvítaly, kdyby věděly, po čem konkrétním se dívat. A s tím letos pomůžeme.

Vybírat si zimní kabáty je opravdu mnohdy zdlouhavé, ale každý rok se s tím potýkáme. Proto by bylo nejlepší, kdybychom věděli, nad jakými kabáty se při nakupování pozastavit. Jestli sledujete aktuální módní hity a víte, co se ukazovalo na módních přehlídkách, jistě vás nepřekvapí, že se opět do módy dostaly kabáty s klopy – tedy s mnohem menšími klopy. Tentokrát připomínají kabáty trochu župan, ale o to jsou příjemnější.

Pokud se tedy v blízké době ženete nakupovat, poradíme vám, nad jakými kabáty se pozastavit. A unikátní kabát s menšími klopy vypadající jako župan je první z nich.

Klopy nebo rovný střih?

To je otázka, kterou si pokládá nejedna žena. Nejlépe by ženy udělaly, pokud by zvolily obojí, ale je pochopitelné, že ne vždy je to možné. Kabát s klopy je lepší v tom, že se zavazuje v pase, tudíž i když se knoflíky rozepnou, není člověku zima. Kabáty rovného střihu jsou však více elegantní a snadněji se kombinují, perfektně vypadají například s klobouky. Na druhou stranu jsou vhodnější na podzim nebo na jaro.

Jaké barvy kabátů volit?

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli moderní střih kabátu, největší dilema bude nakonec spočívat v tom, jakou barvu kabátu si domů přinesete. Černé kabáty se snad už ani nevyrábí, nejsou ničím zajímavé a nejsou vůbec atraktivní. Daleko více se nosí šedá barva, která je vždy dobrou volbou, ale existují barvy, které jsou pro letošní podzim jako dělané. Mezi těmi barvami najdeme bordó barvu nebo khaki. Kupodivu se i tyto dvě barvičky skvěle kombinují, proto nad nimi dlouho neváhejte a vezměte si je domů.