k moři v září

K moři v září? Proč ne?!

Dovolená u moře je nezaměnitelnou relaxační záležitostí, kterou si jistě rád dopřeje každý z nás. Není tedy divu, že také letos byly pláže přeplněné. Zabrání kousku místa mnohdy vyžadovalo brzké vstávání. Cestou tam i zpět jste se nevyhnuli kolonám, zvláště pokud jste se vydali do oblíbené dovolenkové destinace.

Tyto nepříjemnosti mohou zapříčinit, že s vaší dovolenou nebudete spokojeni. Jak se těmto komplikacím vyhnout? Vydejte se k moři v září!

Počasí

Pokud na dovolenou vyrazíte v prvních dvou zářijových týdnech, určitě nebudete litovat. Teplé počasí se totiž ještě většinou nestihne vytratit ani z nejpopulárnějšího Chorvatska, zimy se tedy bát nemusíte. Dnes je také k dispozici mnoho meteoradarů, které dokážou docela přesně určit teploty a srážky ve vámi zvolené oblasti, a vy tak budete vědět, zda se do ní vydat.

Výhody

Pláže v září nabízí větší klid a prostor. Dětský křik se z nich vytratí spolu se začátkem školního roku. Na plážích tedy většinou zůstávají důchodci a v odpoledních hodinách pár místních obyvatel. Na rozdíl od letních měsíců si tedy na pláži v září skutečně odpočinete.

Ubytování, strava, suvenýry- to vše vás v září vyjde levněji než o letních prázdninách. S koncem prázdnin končí také hlavní sezóna obyvatel, kteří žijí právě z turismu. Ti ale stále touží po zisku, a tak své služby nabízejí s atraktivními slevami.

Příjemnější bude také vaše cesta na dovolenou a z ní. Silnice nebudou ucpané, a vy tak nebudete váznout v dlouhých kolonách.

Jak se zařídit?

Pokud máte děti, které se v září vrací do školních lavic, a přesto vás zářijová dovolená u moře láká, nezoufejte.  Navštivte v posledním srpnovém týdnu školu vašeho dítěte a vyžádejte si pro něj na zářijový týden uvolnění z výuky. Většina škol s tím nemá problém, protože první zářijový týden bývá spíše úvodní, organizační a děti s v něm s učením teprve začínají. V práci se domluvte se zaměstnavatelem na dovolené, na kterou máte nárok.