Co ovlivňuje pocení? Nejen oblečení může být na vině

Co ovlivňuje pocení? Nejen oblečení může být na vině

Je naprosto přirozené, že se člověk potí. Je to zkrátka jakýsi proces, něco předem stanoveného, darováno z nebes. I když se nejedná o zrovna lichotivou záležitost (kruhy na zádech nebo v podpaží nám většinou rapidně snižují sebevědomí), musíme se s tím naučit žít. Během zimy se to dá poměrně zvládat, problém ale nastává během léta. I letos došlo na rekordní teploty, při kterých jsme se potili stokrát více než kdykoliv jindy během roku. Co konkrétně přidávalo pocení do vínku? Nebyla to pouze třicetistupňová horka. 

Oblečení může být na vině 

Jedním z mnoha viníků může být kupříkladu oblečení. Syntetické, těsné oblečení doslova vybízí k tomu, aby se kruhy od potu ukázaly světu. Kvůli takovému oblečení tělo nemůže volně dýchat, což vede k jeho projevování se.  

V ideálním případě se má vsadit na přírodní materiály, které jsou dobře prodyšné. Sem spadá například bavlna, bambus nebo hedvábí či stále populárnější len. 

I stres nás může dostat do šachu 

Stejně jako v mnoha případech, i v tomto může být na vině stres. Ten ve společnosti koluje ve větší míře než kdy dřív. Na vině je koronavirová pandemie, která s sebou nese velmi nejistou budoucnost. Je tedy pochopitelné, že to mnoho lidí dostává do nepříjemných situací.  

Ať už jste ve stresu nebo emočním vypětí z jakéhokoli důvodu, můžete evidovat nadměrné pocení. Zkuste se proto v takových případech zklidnit, případně najít východisko ze situace. 

Jste to, co jíte 

Mnozí z nás si bohužel neuvědomují, že jsme to, co jíme. Proto bychom naši pozornost měli upnout právě na stravování a jídelníček jako takový, protože ten výraznou měrou ovlivňuje náš celkový stav (a to včetně pocení).  

Pokud nechceme přilévat do ohně, co se pocení týče, měli bychom se vyvarovat příliš kořeněným jídlům a také aromatickým potravinám. Těmi naše tělo jenom zbytečně zahříváme, a to se logicky více potí.