Proč používat olivový olej i při péči o vlasy?

Proč používat olivový olej i při péči o vlasy?

Péče o vlasy by se neměla podceňovat. Přece jen mluvíme o koruně krásy, která je zdrojem obdivů i důvodů, proč s námi lidé navazují konverzaci. Abyste se pyšnili krásnými, zdravě vypadajícími vlasy a nikoliv smutnou, ochablou hřívou, začněte používat olivový olej. I když se tomu těžce věří, je tím nejlepším pro vaše vlasy. 

Olivový olej dnes používáme hlavně při vaření. Je nedílnou součástí salátů i dresinků. Věděli jste, že ho můžete používat i k něčemu jinému? Třeba právě v péči o vlasy? Prozraďme si, jak konkrétně právě tato tekutá ingredience vlasům prospívá. 

Pevnost, lesk a snadná ovladatelnost 

Vlasy umí každou ženu potrápit. Ne vždycky totiž chtějí spolupracovat. Někdy je opravdu těžké je ovládnout a vykouzlit z nich účes, který by sklízel jednu pochvalu za druhou. Díky olivovému oleji si však vlasy snadno podmaníte. Stačí, když svůj současný kondicionér nahradíte právě olivovým olejem, čímž navrátíte vlasům nejen vláhu, ale i lesk a možná už dlouho postrádanou pevnost. 

Olivový olej je zdrojem vitaminu E i A, taktéž v sobě ukrývá antioxidanty. Ty pomáhají ve vlasech udržovat vlhkost čili předejdete suchému vzhledu.  

Bojovník proti lupům 

Trápí vás lupy? Nevzhledné tečky, které jdou vidět především v tmavých vlasech nebo na tmavém oblečení umí pořádně snížit lidské sebevědomí. Trápí se s nimi i muži, není to ryze dámská záležitost. Pokud vám nepomáhají produkty z drogerií nebo lékáren či pokud za ně nechcete utratit měsíc co měsíc celou svou výplatu, je načase použít právě oliváč.  

Kromě toho, že čistí pokožku hlavy, eliminuje také nahromaděné nečistoty a prach. Bez problémů odstraní nehezké lupy, a to proto, že zmírní suchost pokožky hlavy. Vedlejším efektem je ošetření drsného povrchu vlasu či zkrocení neposedné a věčně nezkrotné hřívy.