Francie a co jste o ní možná nevěděli

Francie a co jste o ní možná nevěděli

Patříte k lidem, kteří teď velice aktivně cestují prstem na mapě, protože to zkrátka nejde jinak? Pak se možná také zajímáte o to, co se v jednotlivých zemích děje nebo jakými zajímavostmi oblíbené nebo vyhlédnuté destinace oplývají. Kupříkladu taková Francie – země zamilovaných, která patří k těm nejromantičtějším vůbec. Sídlí na wish listu nejednoho člověka. Ovšem jenom hrstka lidí ví několik pikantních zajímavostí o zemi, pro kterou je typická hlavně Eiffelova věž. 

Bezpečný sex je ve školách na prvním místě 

Co je velice zajímavé, tak to, že se ve francouzských školách dbá na bezpečný sex. Francouzi si moc dobře uvědomují, že sexuální výchova je v dnešním světě nezbytností. A vůbec si nedělají iluze o tom, že mladí lidé dodržují celibát. Přistupují k situaci naopak velice střízlivě, proto je snaží nabádat k bezpečnému pohlavnímu styku tak, že se do škol instalují automaty na kondomy. Na ty narazíte ve více jak šestadevadesáti procentech škol, jež se nachází na francouzském území.  

Ludvík XIX. vládl jenom dvacet minut 

Pokud bychom měli na malou chvíli zabrouzdat do francouzské historie, zjistíme, že se v ní nachází panovník, který vládl všeho, všudy jenom dvacet minut. Není tajemstvím, že se na francouzském trůnu vystřídala celá spousta panovníků, ale do historie se zapsal především Ludvík XIX., který vládl francouzském zemi jenom dvacet minut. Během těchto několika minut se však jenom rozmýšlel nad tím, jestli má či nemá předat trůn svému synovci. To ale nakonec udělal a k opravdovému panování se vlastně ani nedostal.  

Potraviny nekončí v kontejnerech 

Co je velice zajímavé, tak to, že potraviny nekončí v kontejnerech. Tedy alespoň ne ty, které prodávají supermarkety a které se nakonec neprodají. Tímto krokem země bojuje s obrovským plýtváním jídla, které je dlouhodobým problémem. Francie se stala vůbec první zemí, která něco podobného uzákonila a která se tak tímto radikálním a razantním způsobem rozhodla bojovat proti světovému problému. Ptáte se, co tedy supermarkety se zbožím dělají? Mají ho posílat na charitu nebo různým organizacím.