Účinky spalovače tuků v dietách a trénincích. Stojí za to je užívat?

Účinky spalovače tuků v dietách a trénincích. Stojí za to je užívat?

Spalovače tuků jsou velmi často vyhledávány a kupovány především začátečníky ve fitness, kteří hledají rychlé a snadné cesty hubnutí a domnívají se, že pomocí propagovaného spalovače tuků v reklamě urychlí hubnutí a hubnutí zacílí pouze na tukové zásoby. Jaké jsou skutečné účinky spalovačů a stojí za to nějaký pořídit? 

Spalovače a hubnutí 

Pro hubnutí je klíčový kalorický deficit, tedy Váš kalorický příjem musí být nižší než kalorický výdej. Důležité je také rozložení makroživin, ale o tom zase příště. Spalovače tuků nijak Váš kalorický příjem nesníží, proto si nejprve pohlídejte správně nastavený jídelníček, bez kterého i s těmi nejdražšími spalovači přebytečná kila neshodíte. Představa, že pouhým užíváním spalovačů tuků půjdou kilogramy razantně dolů, je mylná.  

Je tedy spalovač tuků zcela zbytečný? Pokud máte skvěle sestavený jídelníček se správným poměrem makoživin, dostatkem minerálů a vitamínů, pravidelně trénujete a chcete podpořit své hubnutí, zařazení kvalitního spalovače má smysl. Spalovače tuků zvyšují přeměnu tuků na energii a látky v nich obsažené podporují spalování tuků v těle. 

Látky spalující tuky 

Jaké látky jsou ve spalovačích nejčastěji obsažené? Nejčastěji se jedná o kofein, výtažky ze zeleného čaje, synefrin, kajenský pepř, L-carnitin. Pokud hledáte kvalitní spalovač tuků, určitě vybírejte z dražších nabídek, které Vám zajistí dostatečnou kvalitu. Nejlepší variantou jsou komplexní spalovače tuků, které obsahují více než jednu zmíněnou látku.  

Kdy zařadit spalovač tuků? 

Spalovače tuků jsou určeny před tréninky (či sportovními aktivitami). Užívat spalovač bez fyzické aktivity je zbytečné a k úbytku tuků nedojde. Spalovač užijte cca třicet minut před tréninkem (každý spalovač má na etiketě správné dávkování i s dobou účinku). Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku, proces hubnutí dvojnásobné či trojnásobné dávky neurychlí a jen můžete poškodit své zdraví.