Zimní sporty

Zimní sporty, na které se jsme se těšili celý rok. Jaký je váš oblíbený?

I když léto je krásné v tom, že je možné vykonávat mnoho sportů venku, jako je třeba volejbal, badminton, tenis, také je možné jezdit na kolech nebo na kolečkových bruslích, i zima má něco do sebe. Mnozí lidé se dokonce těší celý rok na zimu, protože letní sporty jim nevyhovují. Je nutné však zmínit jeden fakt, a sice nezáleží na tom, jestli budete sportovat v zimě či v létě, každý sport je tělu prospěšný, během každého sportu se hubne, ovšem pokaždé trochu jinak.

Jak jsme zmínili, v létě mezi nejlepší sporty patřila jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích nebo také volejbal, který jsme mohli hrát venku, nemuseli jsme ho hrát v krytých sportovištích. Jenže jaké sporty se řadí k nejoblíbenějším zimním? Toť otázka.

1) Bruslení na ledě

I když mnohé rybníky ještě nejsou zamrznuté, v mnoha městech vznikla umělá kluziště, na kterých mohou rodiče učit své děti novému umu, a sice jízdě na bruslích. Jedná se o skvělý sport, při kterém člověk buď relaxuje, nebo se naopak do toho opře a zahraje si třeba hokej nebo podobný lední sport.

2) Lyžování

Když se začaly teploty snižovat k nule, většina milovníků zimních sportů automaticky vytáhla lyže, které si ihned navoskovala. Doba lyžování je zkrátka tady, což znamená, že je čas plánovat zimní dovolenou. Lyžování si užijete zejména v zahraničí, kde je mnohem lepší terén a mnohem lepší a krásnější lyžařský střediska než u nás.

3) Běžky

I na běžkách něco je. Při běžkování je možné zhubnout opravdu mnoho kalorií, navíc se zrychluje metabolismus člověka, což každý ocení. V současné době jsou běžky oblíbené zejména u žen, které dokážou na běžkách utíkat velmi rychle, jen aby něco udělaly pro své štíhlejší já. Pokud se však do  běžkování tak moc neobujete, jedná se o velmi relaxační činnost, kterou si můžete zpestřit například zimní dovolenou.