Nejlepší lyžování

Kde zažijete nejlepší lyžování?

Zima nám letos přinesla i trochu sněhu, což znamená, že už se milovníci zimních sportů chystají na svou sezonu. Někteří si už dokonce vyjeli někam na dovolenou, na které jenom lyžovali. Pokud jste ještě nikam nevyjeli, protože nevíte, kam se vlastně během zimy za lyžováním vydat, přinášíme vám tipy na ta nejlepší lyžařská střediska, která ve světě jsou!

Zahraniční lyžování pro začátečníky:

Oberwiesenthal je největší středisko, které se nachází v bývalém východním Německu. Toto středisko je vhodné i pro začátečníky, lyžování je zde velice slušné. Je to takové první místo, kam se vydávají lyžaři-začátečníci, pokud chtějí lyžovat jinde než v Česku. Lyžaři toto středisko srovnávají například se Špindlem.

V tomto středisku mají zhruba dvacetikilometrové sjezdovky, které jsou hlavně červené. Najdeme zde osm vleků, do nichž počítáme i kabinové lanovky, které mají kapacitu až pět tisíc lyžařů.

Nejlepší středisko v Rakousku:

Pokud byste chtěli zavítat spíše do Rakouska, rozhodně byste se měli vydat do lyžařského střediska St. Anton a Lech Zürs. Jedná se o nejlepší, ale bohužel taky i nejdražší lyžařské středisko, které v Rakousku najdeme. Je rozdělené do dvou oblastí, které nejsou nijak propojeny. Jedna oblast nabízí 133 kilometrové tratě a naprosto skvělé terény pro volnou jízdu, pokud bychom se měli zaměřit na Lech Zürs, tak tato oblast nám nabízí zhruba 110 kilometrové propojené sjezdovky.

A co Švýcarsko?

Jestli však milujete Švýcarsko, vydat byste se měli do Čtyř údolí. Nejvyšším bodem je zde Mt. Fort. Dneska se jedná o jednu z největších propojených oblastí světa, kde najdeme více jak tři sta kilometrové tratě, které mají výškové převýšení dva tisíce metrů.

Není to však lyžování jenom pro profesionály, ale s poklidem si zde zalyžují i rodiny s dětmi, které si sem vyjedou například na dovolenou.