Kam za sluníčkem

Kam za sluníčkem?

Zima je období, které někdo nemá zrovna v lásce. Nejvíce ho milují ti, kteří jsou nadšenci do zimních sportů, ale jiní zimu přímo nesnášejí. Všude je rozpouštějící se sníh, od kterého máme jenom špinavé a mokré boty, díky čemuž chytíme tak jenom pořádnou rýmu. Pokud vám už nyní leze zima doslova krkem, vezměte si v práci dovolenou a vyjeďte si někam za sluníčkem. Přece jenom existuje tolik krásných destinací, kam se právě v zimě létá za létem!

Pokud vás ani jedna destinace nenapadá, přinášíme vám naštěstí pár tipů!

• Thajsko

Thajsko je jedním z nejkrásnějších míst světa. Lidé sem jezdí hlavně za zážitky, protože o ně tu není nouze. Lidé si zde mohou vyzkoušet jezdit na slonech, starat se o slony, krmit opice – zkrátka je toho hodně, co zde můžete zažít! Thajsko je známé hlavně svou džunglí, která vláká snad každého turistu. Jedním z nejkrásnějších ostrovů je zde Phi Phi, kam se každým rokem přižene nespočet turistů! A právě tato oblast je jednou z těch, které můžete v zimě navštívit, protože zde je stále krásně, slunečno a teplo.

• Dominikánská republika

Velice oblíbená je i Dominikánská republika, která se označuje za ten pravý Karibik. Podle zdejších obyvatel jsou zde pláže tak karibské, že se zde určitě točili i Piráti z Karibiku (jenže kde se tento film netočil, že ano). Dominikánská republika nás láká hlavně svými již zmiňovanými plážemi, na nichž se stále rozprostírají červené hvězdice. Až vás tedy bude zima štvát, pojďte si lehnout pod palmu v Dominikánské republice!

• Kuba

V poslední době je velice oblíbený Kuba. I když je to poměrně chudá oblast, pro Čechy je to asi nejatraktivnější destinace, kam se vydat během zimy. Mezi ikonické zastávky na Kubě patří Varadero, stará Havana nebo taky Malecon. Milovníci doutníku se jistě zastaví i v továrně na doutníky značky Pargatas.