Lyžování v netradiční destinaci

Zajeďte si zalyžovat do netradiční zimní destinace

Zimu nemá jen tak někdo v lásce. Milují ji milovníci vánočních svátků, těší se na ni ti, kteří už nutně potřebují změnu v podobě Nového roku, milují ji taky zamilované páry, které se těší, až oslaví svátek všech zamilovaných – Valentýn. Jenže kromě toho zimu milují i ti, kteří milují zimní sporty. Zima je přece jenom jediné roční období, v němž můžeme lyžovat, běžkovat či jezdit na snowboardu. Letos však zavítejte i někam jinam než jenom na známá česká místa. Zalyžujte si letos v netradičních zimních destinací, o kterých ví jenom málokdo.

Hodně lidí se za lyžováním vydává právě do zahraničí. Je to na jednu stranu naprosto skvělé, vždyť lyžování v zahraničí na pravých horách je něco naprosto jiného, než lyžování na uměle vytvořených sjezdovkách.

Pokud vás však omrzely typické Alpy nebo podobná místa, kam se jezdí za kvalitním lyžováním, zkuste něco netradičního. Zamiřte do Kyrgyzstánu.

Nejen za lyžováním, ale i za vysokohorskou turistikou

Když se řekne „Kyrgyzstán“, vybaví se nám převážně vysokohorská turistika, která je zde vskutku populární. Kromě vysokohorské turistiky se sem jezdí i za lyžováním, které je zde víc než kvalitní. Díky pitoreskním horám a díky ideálním sněhovým podmínkám je toto místo skutečně vhodné pro to nejlepší lyžování, jaké jste kdy zažili.

Letos se začalo lyžovat později

Je zajímavé, že v době, kdy my jsme tady už dávno lyžovali, v Kyrgyzstánu se začalo lyžovat o trochu později – a to konkrétně o měsíc později. Pro Kyrgyzstán to nebylo zrovna příznivé, mnoho provozovatelů skiareálů se obávalo, že to bude mít dopad na návštěvnost. Naštěstí se tak nestalo – lidé si počkali a zdejší lyžařská střediska jsou opět plná.

Největším ze zdejších středisek je středisko Zil, které najdete zhruba pětatřicet kilometrů od hlavního města. V zemi je však zhruba 23 lyžařských středisek, ale funguje jich tak, jak má, jenom patnáct.